Польща та Швеція поглиблять співпрацю в оборонній промисловості
Польща та Швеція поглиблять співпрацю в оборонній промисловості

Польща та Швеція поглиблять співпрацю в оборонній промисловості

Польща та Швеція уклали нову угоду про співпрацю в галузі оборони у вівторок, 2 вересня, повідомив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш на виставці оборонної промисловості MSPO в Кельце після зустрічі зі своїм шведським колегою Полом Йонсоном.

Про це повідомляє Euractive, передає Укрінформ.

Міністерство оборони Польщіне уточнило деталі угоди, зазначивши лише, що вона охоплює співпрацю в галузі оборонної промисловості, спільні закупівлі та спільні навчання.

"З перших днів, коли ви вирішили приєднатися до Північноатлантичного альянсу, ми підтримували це рішення і продовжуємо підтримувати один одного", - зазначив Косіняк-Камиш своєму шведському колезі, подякувавши Швеції за відправку винищувачів Gripen і військ на східний фланг НАТО.

З квітня шість літаків JAS-39 Gripen зі шведськими пілотами та наземним персоналом дислокуються в Мальборку, на півночі Польщі, в межах посиленої місії НАТО з охорони повітряного простору.

У Міністерстві оборони Швеції також не уточнили деталі угоди, зазначивши лише, що Швеція та Польща розпочнуть військово-технічне співробітництво.

"Згідно з умовами угоди про наміри, обидві країни планують тісніше співпрацювати в галузі оборонних матеріалів, розвитку, інновацій та оборонної промисловості. Швеція та Польща мають спільне бачення викликів та загроз у нашому регіоні. У листопаді 2024 року Швеція та Польща уклали стратегічне партнерство, яке ми високо цінуємо. Цей новий договір про наміри щодо військово-технічного співробітництва є його продовженням", - цитує пресслужба слова Йонсона.

За словами Косіняка-Камиша, шведські війська також візьмуть участь у навчаннях "Залізний захисник", які розпочалися цього тижня в Польщі у відповідь на російсько-білоруські навчання "Запад-25".

Як повідомляв Укрінформ, провідна польська оборонна компанія WB Group об'єдналася з південнокорейським оборонним гігантом Hanwha для будівництва заводу з виробництва ракет у Польщі, що дасть Варшаві можливість виробляти сучасні ракети всередині країни.

Фото: Ministerstwo Obrony Narodowej/Фейсбук

Теги по теме
Польща
Источник материала
loader
loader