/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F83a6aeadf9e9493ea5047ea4888d94dd.png)
СБУ затримала агента ФСБ, який коригував ракетні удари по енергооб’єктах
Служба безпеки України викрила 39-річного мешканця Криворізького району, який працював на російську ФСБ та збирав дані для ракетних атак по українських енергооб’єктах у Кривому Розі та Кіровоградській області.
За даними слідства, зловмисник здійснював розвідку розташування української ППО, зенітних комплексів та радіолокаційних станцій, щоб росіяни могли завдати удару в обхід систем протиповітряної оборони. Для цього він пересувався рейсовими автобусами, спостерігаючи за маршрутами вогневих груп.
Агент шукав контакти представників спецслужб РФ через Telegram та передавав куратору зібрані розвіддані у цьому ж месенджері.
Затриманому вже повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 ККУ (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Він перебуває під вартою без права внесення застави та може отримати довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Операцію провели співробітники СБУ Донецької та Луганської областей під процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури.
