Держсекретар США Марко Рубіо виступив із коментарем щодо свого візиту до Ізраїлю
Держсекретар США Марко Рубіо виступив із коментарем щодо свого візиту до Ізраїлю

Держсекретар США Марко Рубіо виступив із коментарем щодо свого візиту до Ізраїлю

Держсекретар США Марко Рубіо виступив із коментарем щодо свого візиту до Ізраїлю, який збігся з ескалацією напруженості після удару Ізраїлю по керівництву ХАМАС у столиці Катару — Досі. За словами Рубіо, попри незадоволення діями Ізраїлю, це не змінить характер відносин між Вашингтоном і Тель-Авівом.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на слова держсекретаря, пише “Європейська правда”.

Перед вильотом до Ізраїлю Рубіо заявив журналістам, що США і президент Дональд Трамп незадоволені атакою, проте зазначив: “Це не змінить характер наших стосунків з ізраїльтянами”. Відповідаючи на запитання про загрозу нових ізраїльських ударів у Катарі, він сказав: “Ми збираємося зустрітися з ними. Ми поговоримо про те, що на нас чекає в майбутньому. Я хочу краще зрозуміти їхні плани”.

Рубіо визнав, що ситуація непроста: “Що сталося, те сталося. Очевидно, ми не задоволені цим, президент не задоволений цим. Тепер нам потрібно рухатися вперед і з’ясувати, що буде далі”.

Його візит відбувся після того, як Ізраїль 9 вересня завдав удару по лідерах ХАМАС у престижному районі Дохи. Це був перший подібний випадок атаки Ізраїлю на території країни, яка вважається союзником США. За інформацією ЗМІ, серед загиблих був один із головних переговірників ХАМАС — Халіль Аль-Хайя. Цей удар викликав різку міжнародну реакцію, поставивши під сумнів дипломатичні зусилля, спрямовані на досягнення перемир’я. У Білому домі заявили, що президент Дональд Трамп висловив стурбованість, але при цьому підкреслили, що ліквідація лідерів ХАМАС є “гідною метою”.

Атака відбулася невдовзі після того, як Трамп дав “останнє попередження” ХАМАС, закликавши угруповання прийняти умови угоди щодо звільнення заручників із Гази.

Теги по теме
США Дональд Трамп Израиль Вашингтон
Источник материала
loader
loader