/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fea429b76e60210779db898bbbab42534.jpg)
Військові Південної Кореї здійснили попереджувальні постріли у бік судна КНДР
Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.
Інцидент стався близько 5:00 за місцевим часом, коли 140-метрове північнокорейське судно перетнуло лінію розмежування у Жовтому морі поблизу південнокорейського прикордонного острова Беннйон та залишалось на південній стороні протягом майже години, зайшовши на південь на 5 кілометрів.
На той час охорону лінії розмежування здійснював фрегат ВМС Південної Кореї Cheonan, із якого спочатку попередили судно-порушник звуковим сигналом, а потім здійснили близько 60 пострілів у його бік.
Після пострілів північнокорейський корабель повернув на захід і вийшов із зони морського контролю Південної Кореї близько 6:00.
Зазначається, що цей інцидент став першим вторгненням північнокорейського судна у контрольовані Сеулом води Жовтого моря за останні три роки.
«Наші збройні сили уважно стежили за маневрами північнокорейського судна та відреагували відповідно до оперативної інструкції. Ми захистимо Північну розмежувальну лінію та реагуватимемо на будь-яку ситуацію, підтримуючи високий рівень боєздатності», - заявили в Об’єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї.
Останній інцидент - щонайменше другий за рік випадок застосування південнокорейцями зброї проти порушників із боку КНДР. Попереднього разу постріли лунали 19 серпня на сухопутному кордоні, коли північнокорейські військові, які зводили укріплення зі свого боку розмежувальної лінії, зайшли на території Півдня.
Як повідомляв Укрінформ, сестра лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, член ЦК Трудової партії Кім Йо Чжон укотре різко відкинула можливість покращення міжкорейських відносин, заявивши, що Пхеньян не вважає Сеул рівноправним дипломатичним партнером.
Фото: South Korean navy

