/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2Faceea7d759261619db61341f45689f9f.jpg)
Держбюджет-2026: підтримку низки аграрних програм пропонують збільшити
Держбюджет-2026: підтримку низки аграрних програм пропонують збільшити
Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики сформував пропозиції до проєкту державного бюджету на 2026 рік.
Про це у Facebook повідомив голова комітету Олександр Гайду.
«Наш акцент — дати агросектору не лише можливість вистояти у воєнних умовах, а й створити підґрунтя для розвитку», — зазначив він.
Так, комітет пропонує додатково збільшити фінансові інструменти підтримки: на 200 млн грн на гранти для створення овочесховищ, на 1,7 млрд грн — на відшкодування будівництва чи реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, передбачити кошти за окремими новими програмами підтримки для органічного виробництва та розвитку біоенергетики.
«Важливою пропозицією є необхідність підтримки стимулювання виробництва альтернативних джерел енергії та екологізації — це відповідає сучасним європейським підходам», — додав Гайду.
Також комітет заслухав заступника міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тараса Висоцького, заступника міністра фінансів України Олександра Каву, голову Держгеокадастру Дмитра Макаренка, голову Держрибагентства Ігоря Клименка, голову Держпродспоживслужби Сергія Ткачука щодо їхніх галузевих пропозицій до проєкту бюджету на 2026 рік.
«Крім цього, у складі комітету створили новий підкомітет з питань розвитку переробки в аграрному секторі, стимулювання біоенергетики та профільних об’єднань. У нинішніх умовах це надзвичайно актуально: саме переробка та біоенергетика формують додану вартість, робочі місця та енергонезалежність громад», — резюмував Гайду.

