Делегація Всеукраїнської ради Церков зустрілась з королем та королевою Норвегії
Делегація Всеукраїнської ради Церков зустрілась з королем та королевою Норвегії

Делегація Всеукраїнської ради Церков зустрілась з королем та королевою Норвегії

Делегація Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у Королівському палаці в Осло у вівторок, 21 жовтня, зустрілась із королем Норвегії Гаральдом V та королевою Сонею.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Українська греко-католицька церква.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час аудієнції провів паралель між російською агресією проти України та Голокостом, наголосивши на геноцидності війни.

«Росія проголосила, що ця війна має на меті «остаточно вирішити українське питання», подібно як нацистська Німеччина — єврейське», — заявив Блаженніший Святослав.

Делегація Всеукраїнської ради Церков зустрілась з королем та королевою Норвегії - Фото 1

Він подякував королю за те, що він відвідує українські громади і згадує про Україну, у такий спосіб повертаючи їй саме ім’я, яке Росія хоче заперечити, як і забрати право на існування.

«Сам факт, що ми сьогодні перед вами — це чудо. Ми всі були і є в розстрільних списках Росії. Російські війська зупинилися в кількох кілометрах від наших церков і домівок у Києві. Якби Україна була окупована, нас би вже не було — ми б зараз сиділи не перед вами, а були б у катівнях», - наголосив глава УГКЦ.

Делегація Всеукраїнської ради Церков зустрілась з королем та королевою Норвегії - Фото 2

Під час аудієнції українські релігійні діячі засвідчили про героїчний спротив українського народу і його захисників у війні за свободу та незалежність України. Члени Ради Церков відзначили важливість допомоги Україні від Норвегії у відбитті російської агресії, настанні справедливого миру та повернення додому вкрадених українських дітей і полонених.

Блаженніший Святослав поділився екуменічним досвідом церков в Україні: «Ми відчули, стоячи над братськими могилами Бучі й Ірпеня, що тут ми всі рівні та однакові, незалежно від конфесій. Тому злочини Росії нас об’єднують і зароджують спільну екуменічну відповідь: ми разом рятуємо життя і промовляємо до світу».

Делегація Всеукраїнської ради Церков зустрілась з королем та королевою Норвегії - Фото 3

Предстоятель звернувся до короля з особливим проханням про його опіку над українською громадою в Норвегії: «Тут є 80 тисяч громадян України. Ви отримали найкращу частину нашого суспільства: студентство, молодих жінок із дітьми, висококваліфікованих спеціалістів. Допоможіть їм зберегти свою національну, культурну, мовну і релігійну ідентичність».

У відповідь їх величності поділилися власним досвідом. Король Гаральд V розповів, що сам був біженцем у 3 роки, коли його родина втікала від німецьких окупантів. Королева Соня пригадала, як маленькою переживала радість людей, коли німці пішли з їхньої країни, і побажала, щоб Україна якнайшвидше пережила таку ж радість і щоб загарбники якнайшвидше пішли з української землі.

Делегація Всеукраїнської ради Церков зустрілась з королем та королевою Норвегії - Фото 4

Серед різних тем, які порушили учасники зустрічі, були свідчення про російські злочини на окупованих територіях, викрадення українських дітей із подальшою їх індоктринацією в дусі ідеології «русского міра», злочини проти свободи віросповідання та знищені російськими обстрілами храми й місця молитви. Водночас усі члени делегації свідчили про єдність позиції релігійної спільноти в захисті України, про широку гуманітарну діяльність церков і релігійних організацій, про їхнє залучення до капеланського служіння.

Блаженніший Святослав також розповів про душпастирство зцілення ран війни, яке звершує Українська Греко-Католицька Церква, додавши, що «на війну легко потрапити, але важко з неї повернутися в мирне життя».

Делегація ВРЦіРО від імені українців висловила подяку норвезькому народові в особі короля Гаральда V за допомогу Україні і подарувала картину, де зображено Ісуса Христа, який молиться на фоні жахіття російських терористичних атак — вокзалу у Краматорську та родин, що загинули в українських містах, — зі словами: «Не благаю, щоб Ти забрав їх від світу, але щоби зберіг їх від злого» (Ів. 17, 15). Картина намальована на ящиках із-під озброєнь, які були передані Норвегією в межах допомоги Україні.

В УГКЦ нагадали, що з візитом у Норвегії перебуває делегація ВРЦіРО у складі: голова ВСЦЄХБ, голова делегації Валерій Антонюк, отець і глава УГКЦ Блаженніший Святослав, митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій Зоря, єпископ РКЦ Віталій Кривицький, старший єпископ УЦХВЄ Анатолій Козачок, заступник генерального секретаря УБТ пастор Анатолій Райчинець, голова правління ІРС Олександр Заєць і священник УГКЦ Олег Олекса.

Як повідомляв Укрінформ, глава УГКЦ Блаженніший Святослав та апостольський екзарх для українців у Німеччині та країнах Скандинавії владика Богдан Дзюрах взяли участь в акції солідарності з Україною,що відбулася в центрі Осло біля парламенту та королівської резиденції.

Фото: УГКЦ

Источник материала
loader
loader