Прем'єр Естонії засудив рішення Латвії щодо виходу зі Стамбульської конвенції
Прем'єр Естонії засудив рішення Латвії щодо виходу зі Стамбульської конвенції

Прем'єр Естонії засудив рішення Латвії щодо виходу зі Стамбульської конвенції

Глава уряду Естонії Крістен Міхал розкритикував рішення Сейму Латвії про вихід зі Стамбульської конвенції щодо запобігання насильству стосовно жінок та домашньому насильству.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ERR.

"Прем'єр-міністр ЕстоніїКрістен Міхал (Партія реформ) розкритикував рішення Латвії вийти зі Стамбульської конвенції, заявивши, що в сусідній країні є політичні сили, для яких права та безпека жінок не мають цінностей", - йдеться у повідомленні.

За словами Міхала, Стамбульська конвенція є важливим інструментом захисту, який допомагає суспільству та державам боротися з домашнім насильством.

"На основі домислів та вигадок намагаються принизити значення угоди, спрямованої на запобігання насильству проти жінок. Гучними, але хибними словами перекрикують тих, чий голос тихий через особистий біль", - зазначив прем'єр-міністр у соціальних мережах.

Він нагадав, що під час перебування на посаді міністра юстиції бачив, як влада та правоохоронні органи не мали чіткого підходу до боротьби з домашнім насильством, але ситуацію вдалося змінити.

"Тепер жертва отримує допомогу, а ґвалтівник покарання. Так закінчилася епоха, коли побиття жінок вважалося сімейною справою", - наголосив прем'єр-міністр.

Міхал назвав рішення Латвії "рухом у неправильному напрямку" і висловив підтримку своїй латвійській колезі Евіці Сіліні, закликавши суспільство твердо стояти на боці найслабших.

Як повідомлялося, латвійський парламент у четвер після 13-годинної сесії інтенсивних дебатів проголосував за вихід зі Стамбульської конвенції, яка спрямована на підтримку жінок, що стали жертвами насильства.

Фото: Eero Vabamägi

Теги по теме
Эстония
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader