Росія готує депортацію українців з тимчасово окупованих територій до Сибіру - Центр нацспротиву
Росія готує депортацію українців з тимчасово окупованих територій до Сибіру - Центр нацспротиву

Росія готує депортацію українців з тимчасово окупованих територій до Сибіру - Центр нацспротиву

Російська влада оголосила про старт масштабної «Програми розвитку Сибіру» в рамках якої готує депортацію українців з тимчасово окупованих територій.

Про це повідомляє Центр національного спротиву, передає Укрінформ.

«РФ оголосила про старт масштабної «Програми розвитку Сибіру». За офіційним фасадом «700 мільярдів інвестицій» та обіцянок створення «промислових кластерів» експерти бачать ознаки не економічного розвитку, а демографічного перекроювання та підготовки до масового виселення мешканців окупованих українських територій», - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що головною рушійною силою для освоєння спустошених регіонів Сибіру та Далекого Сходу Кремль розглядає не власних громадян, які масово виїжджають з країни, а населення частин захоплених українських областей: Херсонщини, Запоріжжя, Донеччини та Луганщини.

Аналітики ЦНС зазначають, що Сибірспустошений, молодь тікає, а мобілізація вибила сотні тисяч чоловіків. Оскільки росіяни не хочуть їхати «в тайгу на 20 років», Кремль вирішив будувати нову «індустріальну імперію» руками українців. Наразі на тимчасово окупованих територіях України вже запущений перший етап цього прихованого механізму.

За даними джерел ЦНС, до місцевих «адміністрацій», а також до шкіл, лікарень та комунальних підприємств, надходять службові листи з позначкою «терміново». Суть директив — «визначити працівників для можливих довгострокових відряджень на Далекий Схід та Ангаро-Єнісейський макрорегіон».

«Керівників змушують подавати списки «не обтяжених сімейними обставинами співробітників» — формулювання, яке, по суті, визначає найбільш вразливих та тих, кого найпростіше депортувати без значного суспільного резонансу. Це розмите формулювання є першим кроком до «переселення за державними програмами», замаскованим під добровільну ініціативу», - підкреслили в ЦНС.

Цей механізм майже повністю відтворює радянські практики «організованих наборів», через які у 40-50-х роках XX століття були примусово депортовані кримські татари, українці із Західної України, чеченці та інші народи.

«Риторика змінилася: Шойгу говорить про «освоєння Сибіру», ідеологи романтизують «перенесення центру розвитку на Схід». Однак суть імперської політики залишається незмінною: спочатку — паспортизація, потім — «відрядження», далі — «державні програми переселення», і врешті — повна зміна демографічного складу окупованих регіонів. Програма «Сибіризації» є не інвестиційним проєктом, а інструментом м’якої асиміляції та спробою відірвати українців від дому, щоб розчинити їх на просторах імперського експерименту», - додали у ЦНС.

Як повідомляв Укрінформ, у Мелітополі російська влада розпочала впровадження кремлівської програми з мілітаризації українських дітей «Служу отєчєству».

Источник материала
loader
loader