Урожай та експорт кукурудзи в Україні впаде: USDA погіршив прогноз
Урожай та експорт кукурудзи в Україні впаде: USDA погіршив прогноз

Урожай та експорт кукурудзи в Україні впаде: USDA погіршив прогноз

Прогноз щодо врожаю кукурудзи погіршився

Міністерство сільського господарства США (USDA) погіршило прогноз виробництва кукурудзи в Україні у 2025/26 маркетинговому році, повідомляє 24 Канал із посиланням на звіт USDA за грудень. Так, оцінки врожаю кукурудзи в Україні порівняно з прогнозом листопада знижено на 3 мільйони тонн – до 29 мільйона тонн, експорту – на 1,5 мільйона тонн, до 23 мільйонів тонн.

Виробництво пшениці, як вважають фахівці, в Україні складає 23 мільйони тонн (без змін до оцінок листопада). Експорт очікується на рівні 14,5 мільйона тонн (-0,5 мільйона тонн).

Оцінка урожаю ячменю у 2025/26 маркетинговому році залишилась на рівні прогнозів минулого місяця – до 5,9 мільйона тонн, а експорту – зменшилась до 2,7 мільйона тонн (-0,3 мільйона тонн).

Сучасний агробізнес потребує надійного партнера. Open Agri Club – платформа для розвитку малих фермерів та агросектору України. Фінансування під посівну, аналіз ґрунту, добрива, досвід експертів та фахові консультації. Приєднуйтеся та формуйте майбутнє українського агросектору вже сьогодні!

Загалом фахівці USDA оцінюють світовий урожай кукурудзи на рівні 1282,96 мільйона тонн (-3,2 мільйона тонн), а експорт – 197,9 мільйона тонн (-0,4 мільйона тонн).

Урожай пшениці поточного сезону прогнозується на рівні 837,8 мільйона тонн (+8,9 мільйона тонн до оцінки минулого місяця) і торгівля – 218,7 мільйона тонн (+1 мільйона тонн). Світове виробництво ячменю оцінюється у 152,94 мільйона тонн (+3,125 мільйона тонн), торгівля – у 30,8 мільйона тонн (+0,5 мільйона тонн).

Україна вийшла у лідери експортерів кукурудзи в ЄС: хто купує найбільше?

  • Італія стала основним імпортером української кукурудзи в ЄС у 2025/26 маркетинговому році, суттєво відриваючись від Іспанії.

  • Зниження попиту в Туреччині через високий внутрішній врожай посилило значення Італії як надійного напрямку для українських експортерів, попри посилену конкуренцію на ринку ЄС.

Источник материала
loader