Ісландія не братиме участі у «Євробаченні-2026» через допуск Ізраїлю до конкурсу
Ісландія не братиме участі у «Євробаченні-2026» через допуск Ізраїлю до конкурсу

Ісландія не братиме участі у «Євробаченні-2026» через допуск Ізраїлю до конкурсу

Наразі не відомо, чи відбудеться нацвідбір Ісландії Söngvakeppnin наступного року.

Ісландія не братиме участі в пісенному конкурсі «Євробаченні-2026». Про це повідомив ісландський громадський мовник RÚV.

У RÚV зауважили, що участь ізраїльського телерадіомовника KAN у конкурсі викликала розбіжності серед членів Європейської мовної спілки (EBU) та громадськості. На думку гендиректора мовника Стефана Ейрікссона, попри внесені зміни до правил конкурсу, які враховували численні зауваження, сумніви щодо їхньої достатності залишаються.

«З огляду на публічну дискусію та реакцію на рішення EBU, ухвалене минулого тижня, очевидно, що участь RÚV в "Євробаченні" не викличе ані радості, ані спокою. Тому RÚV вирішила повідомити EBU, що RÚV не братиме участі в "Євробаченні" наступного року. Пісенний конкурс завжди мав на меті об'єднати ісландську націю, але зараз зрозуміло, що цієї мети неможливо досягти, і саме на цих програмних підставах прийнято це рішення», — йдеться в релізі мовника.

Наразі не відомо, чи відбудеться нацвідбір Ісландії Söngvakeppnin наступного року.

Після того як Ізраїлю дозволили брати участь у «Євробаченні-2026», низка країн, серед яких Іспанія, Ірландія, Нідерланди та Словенія, оголосила бойкот пісенному конкурсу. Тепер до них приєдналася й Ісландія.

Переможцем «Євробачення-2025» став співак JJ з Австрії. За результатами голосування національних журі він отримав 256 балів, глядачі додали йому ще 180. Цьогоріч на «Євробаченні» Україну представляв гурт Ziferblat з піснею «Bird of Pray» і посів 9-те  місце. Його виступ журі оцінило в 60 балів, глядачі дали 158 балів (усього 218). 

Суспільне оголосило девʼятьох фіналістів національного відбору на «Євробачення-2026». Повний список учасників фіналу оприлюднять до 15 січня 2026 року, а сам фінал нацвідбору відбудеться в лютому. 

Фото: сайт EBU

Матеріал створено за підтримки Фонду «Аскольд і Дір», що адмініструється ІСАР «Єднання» в межах проєкту «Сильне громадянське суспільство України — рушій реформ і демократії» за фінансування Норвегії та Швеції. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Детектор медіа» та не є відображенням поглядів урядів Норвегії, Швеції або ІСАР «Єднання».

Читайте також
Суспільне транслюватиме «Дитяче Євробачення — 2025» з перекладом жестовою мовою
«Поважаємо принцип таємного голосування»: Суспільне про позицію щодо участі Ізраїлю в «Євробаченні-2026»
Ізраїль братиме участь у «Євробаченні-2026»
Суспільне оголосило фіналістів нацвідбору на «Євробачення-2026»
Суспільне заперечило інформацію про «злив» лонглісту нацвідбору на «Євробачення» до офіційної публікації
Для арабських країн пропонують створити окремий пісенний конкурс — Eurovision Arab World
Суспільне оголосило довгий список учасників нацвідбору на «Євробачення-2026»
«Щоб зміцнити довіру»: EBU оголосила про зміни в системі голосування на «Євробаченні»
Молдова візьме участь у «Євробаченні» після року перерви
Болгарія візьме участь у «Євробаченні» після трьох років перерви
Суспільне отримало понад 450 заявок на участь у нацвідборі на «Євробачення-2026»
Австрія може відмовитися від проведення «Євробачення-2026», якщо з конкурсу виключать Ізраїль
Європейські мовники голосуватимуть щодо виключення Ізраїлю з «Євробачення-2026»
Ірландія не братиме участі в «Євробаченні-2026», якщо там виступатиме Ізраїль
Ісландія не братиме участі у «Євробаченні-2026» через допуск Ізраїлю до конкурсу - Фото 1
Теги по теме
Израиль
Источник материала
loader
loader