Загарбники намагаються оперативно замінити пошкоджені системи ППО в Криму - Плетенчук
Загарбники намагаються оперативно замінити пошкоджені системи ППО в Криму - Плетенчук

Загарбники намагаються оперативно замінити пошкоджені системи ППО в Криму - Плетенчук

Війська РФ намагаються швидко замінити системи протиповітряної оборони в тимчасово окупованому Криму, які знищили Сили оборони.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі повідомив речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.

«Звісно, намагаються максимально швидко це зробити, тому що чудово розуміють, що знищення оглядових систем означає подальше знищення вже об'єктів, які вони прикривають. Ми...вже це спостерігали неодноразово, коли після такої інформації можна почути іншу - про те, що було уражено вже об'єкти охоронні, але в будь-якому разі поки що загадувати не будемо. Так чи інакше, зменшення потенціалу ворога щодо можливості виявити засоби нападу з нашого боку - це завжди плюс», - наголосив Плетенчук.

Інформуючи про ситуацію в акваторії Чорного та Азовського морів, речник зазначив, що через складні погодні умови активність ворожої авіації та флоту тут суттєво зменшена.

«Море - це все ж таки море, зараз сезон не сприяє, плюс погодні умови, тому зараз авіація в повітряному просторі над акваторією фактично мінімальна... І вже кілька днів ця ситуація такою залишається. Так само і щодо кораблів, виходів і застосувань у морі не було», - додав речник.

Відповідаючи на запитання, чи спостерігається надходження «Калібрів» для спорядження ворожих кораблів, Плетенчук зауважив: «Ми не можемо розкривати наш рівень обізнаності. Я можу лише зазначити, що ми завжди в очікуванні застосування морських платформ проти України. Тому завжди вважаємо таку небезпеку присутньою».

Водночас він додав, що шторми в три-чотири бали не дозволяють застосовувати морські носії для ударів по Україні.

«Застосування, як правило, морських носіїв не відбувається. Не тому, що кораблі не можуть вийти, вони можуть вийти, а тому, що при такому морі, як правило, запускати ніхто не ризикує», - пояснив речник.

Як повідомляв Укрінформ, на території тимчасово окупованого українського Криму підрозділами Сил оборони України уражено об’єкти протиповітряної оборони ворога - радіолокаційну станцію “Небо-У” (район Євпаторії) та зенітний ракетно-гарматний комплекс “Панцир-С1” (в районі Хуторка).

Фото Укрінформу можна купити тут.

Теги по теме
Крым
Источник материала
loader
loader