Хто така LELÉKA, яка боротиметься за право представляти Україну на Євробаченні
Хто така LELÉKA, яка боротиметься за право представляти Україну на Євробаченні

Хто така LELÉKA, яка боротиметься за право представляти Україну на Євробаченні

LELÉKA виступатиме з піснею Ridnym, яка розповідає про надію, внутрішню силу і шлях до оновлення, коли людина починає приймати зміни й зустрічається з власними страхами. Що відомо про артистку, розповість 24 Канал.

Хто така Вікторія Корнікова (LELÉKA)?

Вікторія Корнікова – українська співачка, композиторка й аранжувальниця, яка народилася 10 листопада 1990 року у місті Першотравенськ (нині Шахтарське) Донецької області. В інтерв'ю виданню "ТиКиїв" вона зізналась, що "з дитинства мріяла зцілювати людські душі своїм співом".

Дівчина навчалась у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого (здобула ступінь бакалавра з виконавських мистецтв/акторської майстерності).

Я від початку мріяла бути співачкою та займатися музикою. Але в мене був тільки один варіант навчання: в Харкові, на факультеті народного вокалу. Та мені настільки не сподобалося, як там у мене прийняли документи, що я сказала батькам, що навіть не вступатиму туди,
– розповідала співачка.

Так, батько запропонував Вікторії вступити на акторських факультет, і вона погодилась. Що цікаво, під час навчання у Карпенка-Карого дівчина познайомилась з акторкою Антоніною Хижняк.

LELÉKAВікторія Корнікова / Фотографка Groza Elena

У студентські роки Корнікова працювала у Молодому театрі, щоправда, отримувала маленькі ролі. Зокрема, грала у виставах "Хоровод любові" і "Сватання на Гончарівці".

Також вона закінчила Дрезденську Вищу школу музики імені Карла Марії фон Вебера (здобула ступінь бакалавра з джазового вокалу і ступінь магістра з композиції). Зазначимо, що Вікторія вступила у три німецькі консерваторії, але обрала саме цю. Про своє рішення артистка не шкодує, хоч навчання в Берліні престижніше.

У Дрездені викладала професорка, до якої я дуже хотіла потрапити, бо там викладачі розкривали кожного вокаліста по-своєму, дуже автентично. Це мені імпонувало,
– пояснила Корнікова свій вибір.

Коли й чому заснувала гурт LELÉKA?

У 2016 році в Берліні Вікторія Корнікова заснувала фолькджаз гурт LELÉKA. Окрім неї, серед учасників першого складу: піаніст Роберт Вінредер, контрабасист Томас Колярчик і барабанщик Якоб Гегнер

Появі гурту передувало моє бажання зробити щось для моїх друзів в Україні, які після Революції Гідності їздили в зону АТО і проводили для дітей воркшопи, важливі волонтерські проєкти,
– пояснила артистка.

Дівчина зізнавалась, що у перші роки життя в Берліні постійно переживала відчуття провини. Вікторія переїхала до Німеччини у 2014 році, але хотіла бути поряд з друзями й разом з ними їздити на Схід України. Так, артистка вирішила, що даватиме благодійні концерти та співатиме українські народні пісні.

Цікаво! Колектив написав і спродюсував музику до українського драматичного серіалу "І будуть люди", що вийшов на телеканалі СТБ у 2020 році. Він знятий на основі однойменного роману Анатолія Дімарова.

Хто така LELÉKA, яка боротиметься за право представляти Україну на Євробаченні - Фото 2Гурт LELÉKA / Фото з Вікіпедії

Участь у Національному відборі на Євробачення-2026

Восени минулого року менеджери Суспільного почали запрошувати Вікторію Корнікову взяти участь у Національному відборі на Євробачення-2026. Спершу артистка думала, а потім погодилась. Мотивацією стали слова Джамали про те, що немає сильних заявок на пісенний конкурс.

В інтерв'ю Суспільне Культура LELÉKA поділилась, що поштовхом для створення пісні Ridnym стали масові протести у Берліні у січні 2022 року, коли люди вимагали, аби Росія припинила стягувати війська до українських кордонів.

Артистка подала заявку на участь у Нацвідборі доволі спонтанно, тож композицію обирала з замальовок, які у неї були. Вікторія згадала про пісню "Рідним", але тоді вона звучала в україномовній версії.

Я відчула, що вона може стати конкурсною. У ній був щирий посил обійняти, захистити всіх рідних людей і дати й собі, і всім нам відчуття внутрішньої сили, надії на те, що ми з усім впораємося. І коли я відчула, що цей меседж досі актуальний, я вирішила почати допрацьовувати цю пісню,
– розповіла вона в інтерв'ю "ТиКиїв".

LELÉKA – Ridnym: слухайте пісню онлайн

Повернення до України

До речі, LELÉKA хоче повернутися до України, але поки не має можливості заробляти музикою тут, адже всі її професійні зв'язки за кордоном. У рідному місті Вікторія востаннє була у 2021 році.

"І, напевно, могла б поїхати туди ще раз. Але мені боляче про це думати. Там ще немає примусової евакуації, але мої знайомі військові, які там базуються, радять все ж таки виїжджати. Тому поки не знаю, коли наступного разу наважусь побувати в рідному місті", – сказала артистка.

Источник материала
loader
loader