/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2F12e8bab8ca17453bac700e64a70c4517.jpg)
ФОП сплатили понад 126 млрд грн податків за рік – Южаніна
В Україні фізичні особи-підприємці за 2025 рік сплатили понад 126 мільярдів гривень податків і зборів. За 25 років існування спрощеної системи вони стали важливими наповнювачами бюджетів.
Про це повідомила народна депутатка Ніна Южаніна.
За її словами, станом на 1 січня 2026 року в Україні зареєстровано майже 1,6 мільйона ФОП – платників єдиного податку.
Упродовж 2025 року вони сплатили загалом 126,1 млрд грн, зокрема:
- 56,5 млрд грн єдиного податку до місцевих бюджетів
- 18 млрд грн військового збору до державного бюджету
- 30,3 млрд грн єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду
- 21,3 млрд грн інших податків і зборів
Южаніна наголосила, що ці показники досягнуті на четвертий рік повномасштабної війни.
"ФОП із звичайних самозайнятих осіб перетворилися на значних платників податків і зборів", – зазначила вона.
Водночас у наведених даних не враховано податки, які підприємці сплачують за найманих працівників, що ще більше збільшує їхній внесок у бюджет.
Нагадаємо, Рада виконавчих директорів МВФ схвалила нову програму розширеного фінансування для України обсягом 8,1 мільярда доларів. Вона розрахована на 2026–2029 роки. Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко назвала нову програму співпраці з МВФ "якірною" для всієї фінансової підтримки, яку отримує Україна. У межах цієї програми Україна зобов'язується реалізувати структурні реформи для забезпечення ефективного повоєнного відновлення та євроінтеграції.
Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко розповідала, що планується ухвалити "один великий законопроєкт" (Beautiful Tax Bill) про цифрові платформи, оподаткування міжнародних посилок та продовження дії 5% військового збору. Його планують ухвалити вже в березні.
- Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Підтримайте "5 канал" на "Патреоні".
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

