Матернова не планує після України продовжувати роботу на інституційних посадах
Матернова не планує після України продовжувати роботу на інституційних посадах

Матернова не планує після України продовжувати роботу на інституційних посадах

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова зазначила, що це її остання "інституційна" посада.

Про це дипломатка написала у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Після роботи в приватній юридичній практиці, Світовому банку, Європейській комісії та уряді моєї рідної Словаччини я знаю, що найзмістовніша й найвпливовіша робота — це представляти Європейський Союз в Україні. У країні, що воює. У війні, яка має значення для майбутнього всього Єквропейського континенту", – зазначила Матернова.

Дипломатка, яка понад десять років залучена до процесів реформ в Україні у сферах демократії, економіки та верховенства права, відкидає наратив про те, що "реформи зупинилися і, мовляв, "тут нічого не було досягнуто", особливо у сфері правосуддя та в боротьбі проти корупції".

"Це не просто неправильно. Це небезпечно. І глибоко несправедливо... Україна робить безпрецедентне — реформує державу та її інституції під час повномасштабної війни. І Україна досягла значного прогресу від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого та подання заявки на членство в ЄС 28 лютого 2022 року", - наголосила Матернова.

Водночас вона зауважила, що судові й антикорупційні реформи почалися не з заявки України на вступ до ЄС - вони почалися з Майдану.

"Відтоді Україна здійснила конституційні зміни, ухвалила ключове законодавство та створила антикорупційні інституції, які вже дають результати... Чи завершена робота? Ще ні. Попереду ще багато. Дорожня карта ЄС з верховенства права є надійним орієнтиром", - зазначила посол ЄС.

Вона зауважила, що Україна вже пройшла довгий шлях, і тепер його потрібно завершити.

"Адже зрештою рішення щодо майбутнього України в ЄС ухвалюватиметься не лише в Києві чи Брюсселі. Його ухвалюватимуть громадяни, уряди та парламенти держав-членів ЄС. І Україна має бути здатною розповісти свою вражаючу історію — не про обіцянки, а про результати", – підкреслила дипломатка.

Як повідомлялося, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас Качка заявив, що Європейський Союз позитивно ставиться до більшості запитів України щодо перехідних періодів для впровадження законодавства ЄС у питаннях довкілля, енергоефективності та продовольчної безпеки.

Теги по теме
Евросоюз
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader