Експрезидент Франції Ніколя Саркозі достроково вийшов на волю
Експрезидент Франції Ніколя Саркозі виходить на волю на умовах умовно-дострокового звільнення. Він відбув покарання у справі про незаконне фінансування виборчої кампанії 2012 року. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на RTL.
Суддя з питань виконання покарань суду Парижа задовольнив клопотання Ніколя Саркозі про зміну режиму відбування покарання. З четверга, 7 травня 2026 року, колишній президент перебуває на волі на умовах умовно-дострокового звільнення.
Згідно з судовим рішенням, Саркозі не зобов'язаний носити електронний браслет. Основним аргументом для такого пом'якшення став вік політика. Його адвокати наразі утримуються від офіційних коментарів щодо завершення терміну ув'язнення.
Рішення про виконання вироку стало остаточним після того, як Саркозі відмовився від апеляції на відмову суду об'єднати терміни покарання у різних справах. Раніше, 9 березня 2026 року, суд відхилив його прохання поєднати термін у справі Bygmalion із вироком у справі про прослуховування («справа Поля Бісмута»).
Проте згодом ситуація загострилася: у Парижі розпочалися слухання за іншим звинуваченням – щодо незаконного отримання лівійських грошей, що знову повернуло загрозу реального ув’язнення. Зрештою Саркозі вирішив припинити боротьбу за об’єднання своїх вироків у двох окремих справах і відмовився від відповідної апеляції. Це автоматично означає, що він мав відбути шість місяців за справу «Бігмаліон».

