Суд у Львові продовжив арешт обвинуваченому у вбивстві Парубія
Суд у Львові продовжив арешт обвинуваченому у вбивстві Парубія

Суд у Львові продовжив арешт обвинуваченому у вбивстві Парубія

У Львові суд ще на два місяці продовжив запобіжний захід обвинуваченому у вбивстві ексголови Верховної Ради, народного депутата IX скликання Андрія Парубія.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне.

Зазначається, що Франківський районний суд Львова у понеділок, 25 травня, продовжив розгляд справи Михайла Сцельнікова, якого обвинувачують у вбивстві Парубія. Під час засідання прокурор просив залишити запобіжний захід без змін — тримання під вартою без права на заставу. Цю позицію підтримав адвокат потерпілих Юрій Зошій.

"Підтримуємо позицію прокурора, зокрема й щодо ризиків, які були озвучені. Ще раз підкреслюю, що дійсно обвинувачений Сцельніков озвучував своє бажання потрапити на територію Росії шляхом обміну. Тому є небезпека, що в разі непродовження запобіжного заходу він може переховуватися шляхом виїзду за кордон і перебування на території РФ. Хочу ще раз підкреслити озвучене прокурором, що обвинувачений Сцельніков також заявляв про те, що готовий посягати на конституційний лад України шляхом вбивства інших політичних діячів", — сказав адвокат потерпілих.

На це Сельніков відповів: "В принципі все правильно сказав. Я єдине шкодую, що мало. А так прошу, питань немає — продовжуйте (запобіжний захід — ред.)".

Судді пішли у нарадчу кімнату, а згодом оголосили, що запобіжний захід для обвинуваченого продовжили до 23 липня — тримання під вартою без права на заставу.

Також суд задовольнив клопотання щодо дослідження фото- та відеоматеріалів, які є додатками до протоколів огляду місця події, а також огляду тіла вбитого — у закритому судовому засіданні. Після цього журналістів попросили вийти із зали суду.

Як повідомлялося, під час попереднього засідання суд наклав арешт на 5 млн грн — частку одноразової грошової допомоги, передбаченої обвинуваченому у зв'язку із загибеллю сина на війні.

Парубіязастрелили у Львові 30 серпня 2025 року. Нападник здійсниввісім пострілів. Підозрюваного затримали у Хмельницькій області в ніч проти 1 вересня.

1 вересня 2025 року керівник Львівської облпрокуратурипідписав підозру львів’янину Михайлу Сцельнікову у справі про вбивство Парубія.

11 березня 2026 року справу про вбивство Парубіяскерували до суду.

1 квітня суд продовжив запобіжний захід –тримання під вартою терміном на 60 діб – підозрюваному у вбивстві Парубія Михайлу Сцельнікову без альтернативи внесення застави.

Теги по теме
Суд Львов Убийство
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader