Нацпол: На Закарпатті фейково мобілізували майже 300 "мертвих душ". У ТЦК кажуть, що виявили самі
Нацпол: На Закарпатті фейково мобілізували майже 300 "мертвих душ". У ТЦК кажуть, що виявили самі

Нацпол: На Закарпатті фейково мобілізували майже 300 "мертвих душ". У ТЦК кажуть, що виявили самі

Фото: Нацполіція

На Закарпатті керівництво одного з районних територіальних центрів комплектування фіктивно "мобілізували" майже три сотні людей, щоб штучно покращити показники призову, стверджує Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції.

Чому це важливо
Зловживання під час мобілізації залишаються однією з основних внутрішніх проблем України. Під час процесу призову регулярно стаються порушення, зокрема сутички, у яких є загиблі й постраждалі як серед військовозобов'язаних, так і серед військовослужбовців ТЦК. Водночас військкомати надають 90% поповнення війська, а рекрутинг – лише 10%, заявляв у лютому головком ЗСУ Сирський. Про те, як працює система мобілізації насправді й чому вона зайшла в глухий кут, читайте у розборі LIGA.net. 

Фігурантами у справі є начальник одного з рай-ТЦК і його заступник, який очолює відділення рекрутингу та комплектування: за даними слідства, вони за три місяці внесли до реєстру "Оберіг" відомості про 270 людей, які фактично не були призвані до війська. Зокрема, йдеться про тих, хто вже служив у ЗСУ, а також про померлих осіб.

Правоохоронці заявляють про наступні деталі:

→ фігуранти використовували власні електронні підписи й, маючи доступ до "Оберігу", додавали до нього фейкові дані про мобілізацію;

→ завдяки махінаціям, начальник покращив показники мобілізаційного плану й "призвав" 162 людей, а ще 108 "мобілізував його заступник, який під час відсутності начальника тимчасово виконував його обов'язки;

→ також у межах схеми складались та видавались неправдиві офіційні документи – поіменні списки осіб, яких буцімто відправили до військових частин;

→ після цього документи використовувались, щоб складати службову звітність стосовно виконання мобілізації.

"Унаслідок таких дій до вищого військового командування могла надходити недостовірна інформація щодо реального стану комплектування військових частин", – вказали у поліції.

Начальнику районного військкомату і його заступнику оголосили про підозри за двома статтями: у несанкціонованій зміні даних, які  обробляються в автоматизованих системах, а також у службовому підробленні.

За цією кваліфікацією їм максимально загрожує шість років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади три роки.

Начальнику ТЦК обрали запобіжний захід – тримання під вартою із альтернативою застави – більш ніж 3,9 млн грн. Його заступнику – СІЗО або понад 3,3 млн грн застави.

"Також вирішується питання щодо відсторонення обох від займаних посад. Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до протиправної діяльності", – додали у Нацполіції.

Тим часом в обласному ТЦК Закарпаття заявили, що на час слідства посадовців відсторонили від виконання службових обов'язків.

Там кажуть, що факти можливих порушень з "Оберігом" виявили під час службового розслідування, ініційованого керівництвом облвійськкоматом – після перевірки матеріали передали правоохоронцям для "надання правової оцінки та проведення відповідних процесуальних дій".

  • У квітні секретаріат омбудсмена Лубінця повідомив LIGA.net, що у переважній більшості ТЦК немає належних умов для перебування людей, які чекають на відправлення до місць служби у війську.

Актуальне

Британія готує санкції на фінсектор РФ після скандалу з послабленням на нафту, кажуть у Зеленського
Новини
Збільшилась кількість жертв внаслідок атаки на Київ, Сизранський НПЗ зупинив роботу – LIVE
LIVE
Офіцер "Азову" відповів, чи можна заблокувати логістику у частині Криму: Радше приємний бонус
Новини
"Київ вже декілька років небезпечне місце". Рубіо розповів про меседж Путіна Трампу
Новини
Погрози нових ударів по Києву: у Польщі нагадали Росії про її "СВО", а не війну
Новини
Источник материала
loader
loader