У Швейцарії скасували переговори між США та Іраном на тлі нових ударів Ізраїлю по Лівану
У Швейцарії скасували переговори між США та Іраном на тлі нових ударів Ізраїлю по Лівану

У Швейцарії скасували переговори між США та Іраном на тлі нових ударів Ізраїлю по Лівану

Джей Ді Венс (Фото: Shawn Thew / EPA)

Переговори між Сполученими Штатами та Іраном, які були заплановані на п’ятницю, 19 червня, на гірському курорті Бюргеншток у Швейцарії, не відбудуться. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на Міністерство закордонних справ Швейцарії.

Читайте також
Мир через силу. Чи змусить Трамп іранців підписати угоду

Чому це важливо. Підписання угоди США з Іраном вплине на глобальні ціни на енергоносії, світову економіку та безпекову ситуацію на Близькому Сході. Однак перемир'я вирішить далеко не всі проблеми, прогнозує професор Бізнес-школи Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні.

Це оголошення з’явилося після того, як речник Білого дому вночі повідомив, що віцепрезидент США Джей Ді Венс скасував заплановану поїздку до Швейцарії для зустрічі з іранськими переговірниками.

Метою зустрічі було розпочати переговори щодо реалізації угоди, укладеної між США та Іраном, яка мала покласти край війні.

Як пише канал ABC News, Венс мав очолити новий раунд переговорів з Іраном щодо ядерної програми. Скасування зустрічі викликає запитання стосовно подальшої долі попередньої угоди про припинення війни.

У Білому домі заявили, що команда на чолі з Венсом уже була готова вирушити, але поїздку відклали через складнощі з організацією переговорів. Оголошення пролунало після повідомлення телеканалу Al Mayadeen – панарабського каналу, який підтримує ліванське угруповання Хезболла. За даними каналу, Іран відклав відправлення своєї делегації до Швейцарії через удари Ізраїлю по Лівану.

Вранці 19 червня Армія оборони Ізраїлю повідомила, що після неодноразових порушень режиму припинення вогню з боку Хезболли військові завдавали ударів усю ніч і роблять це далі в кількох районах південного Лівану, атакуючи об’єкти та інфраструктуру угрупування.

Виступаючи в Білому домі в четвер, Венс зробив жорстке попередження на адресу Ізраїлю. Він заявив, що президент США Дональд Трамп – єдиний глава держави у світі, який "зараз симпатизує Ізраїлю".

  • Рамкова угода між США та Іраном передбачає повне припинення бойових дій в регіоні, зокрема і в Лівані.
  • Підписання документа відбулося 17 червня у дистанційному форматі. Угода набула чинності негайно.
  • Трамп заявив, що вважає меморандум з Іраном "безумовною капітуляцією" Тегерана. 
Читайте також
Султанат КВІР: як може виглядати Іран після замирення з США

Актуальне

Трамп заявив про "безумовну капітуляцію" Ірану та свою "необмежену" владу
Новини
Мадяр домігся виключення з декларації саміту ЄС пункту про прискорений вступ України
Новини
Гегсет оголосив про новий перегляд присутності американських військ у Європі
Новини
Пісторіус заявив про додаткові $400 млн на ракети PAC-3 та інше озброєння для України
Новини
"Трамп багато зробив для України". Генсек НАТО заявив про позитивний для Києва саміт G7
Новини
Теги по теме
США Израиль Иран
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader