США та Іран припинили взаємні атаки: сторони проведуть переговори в Катарі
США та Іран припинили взаємні атаки: сторони проведуть переговори в Катарі

США та Іран припинили взаємні атаки: сторони проведуть переговори в Катарі

США та Іран домовилися про припинення взаємних атак. У вівторок сторони планують зустрітися в Катарі, щоб врегулювати кризу навколо судноплавства в Ормузькій протоці. Про це повідомляє Axios.

Зазначається, що американську технічну групу на зустрічі очолить Нік Стюарт.

"Ми вирішили припинити всю кінетичну активність", – заявив американський посадовець.

Відомо, що на час переговорів судна зможуть безперешкодно проходити протоку, а обидві сторони зобов'язалися утримуватися від будь-яких провокацій. Видання зазначає, що це тимчасове, але вкрай важливе перемир'я.

Раніше у вівторок у Швейцарії сторони мали обговорити ядерну програму, однак через загострення ситуації на морі головною темою стала безпека в Ормузькій протоці.

Іран вже заявив, що бере на себе серйозні зобов'язання із забезпечення безпеки проходу Ормузької протоки комерційними суднами.

Нагадаємо, що у п'ятницю держсекретар Марко Рубіо разом із послами Ізраїлю та Лівану в США оголосив про укладення рамкової угоди, яку назвали першим кроком до миру після кількох місяців конфлікту між Ізраїлем та ліванським бойовим угрупованням "Хезболла".

Читайте також: Трамп звинуватив Іран у порушенні мирної угоди.

Раніше повідомлялося, Трамп підтвердив авіаудари США по об'єктах в Ірані та пригрозив знищенням Ісламської Республіки.

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Теги по теме
война США Иран
Источник материала
loader
loader