Дата народження
16 червня 1973
Країна
Україна
Соц.мережі
Андрій Іванчук

Український політик, народний депутат України Верховної Ради VII і VIII скликань. Член партії «Народний фронт». Одружений, виховує доньку.

Біографія


Андрій Іванчук - уродженець Івано-Франківська. Народився в родині медиків в 1973 році. Після школи вступив до університету в Чернівцях і отримав диплом за спеціальністю «Правознавство». З юних років знайомий з майбутнім прем'єр-міністром України - Арсенієм Яценюком. Андрій Іванчук є давнім другом і соратником знаменитого політика і тісно спілкується з ним більшу частину життя.

Кар'єра


Трудову діяльність Андрій Іванчук розпочав спільно зі своїм старим другом - Арсенієм Яценюком. У 1990-х роках друзі відкривають перший бізнес - юридичну фірму «Юрек Лтд». Одночасно з підприємницькою діяльністю Іванчук працює в Чернівецькому університеті, де викладає кримінальне право.
Андрій Іванчук стає віце-президентом «Юрека», а на початку 2000-х очолює одну з філій банку «Аваль». Через кілька років отримує пости директора обласного відділення банку. Деякий час Іванчук також очолює підприємство «Володимирцукор».
Різкий зліт кар'єри Андрія Іванчука починається у другій половині 2000-х. Тоді він очолює «Енергетичну компанію України» і «Укрінтеренерго».
У період з 2009 по 2010 року очолює роботу «Фронту змін» - нової партії свого друга Арсенія Яценюка.

Досягнення


Андрій Іванчук стає народним депутатом у 2012 році. Представляє «Батьківщину». Працює над питаннями економічної політики. Знову переобраний в парламент в 2014 році.

Чутки і скандали


Андрія Іванчука називають «сірим кардиналом» сучасної української політики. У ЗМІ відкрито заявляють, що нардеп представляє і лобіює інтереси Президента Порошенко і колишнього прем'єра Яценюка. Називається «смотрящим» і звинувачується в створенні і приховуванні багатомільярдних корупційних схем в нинішній владі.
Звинувачується в «кумівстві» з Арсенієм Яценюком. Називається «гаманцем» колишнього прем'єра і його політичної маріонеткою.
Андрій Іванчук систематично звинувачується в «кнопкодавстві». Фіксували випадки, коли нардеп встигав голосувати одночасно за п'ятьох своїх колег.
Звинувачувався в приховуванні доходів. У 2015 році стало відомо, що Іванчук користувався приватним літаком, вартість оренди якого становила близько 600 тисяч гривень, що становить майже повну суму річного легального доходу політика.

Статки і джерела доходів


Офіційно Андрій Іванчук декларував лише зарплатню народного депутата, яка становить 247 тисяч гривень на рік. Нардеп також має колекцію дорогих годинників і ікон та збирає зброю. Володіє авто іноземного виробництва. Іванчук декларував депозит в банку в розмірі понад 5 мільйонів гривень. Також політик має понад 2 мільйони гривень готівкою, а також заощадження в банках-понад 30 мільйонів гривень і 631 тисячу євро. Накопичення були зроблені нардепом в період його роботи в бізнесі.

Сім'я і особисте життя


Андрій Іванчук перебуває у шлюбі з Іриною Іванчук. Подружжя виховує доньку.

Дата народження
16 червня 1973
Країна
Україна
Соц.мережі