Дата народження
22 травня 1974
Країна
Україна
Соц.мережі
53
Арсеній Яценюк

Політик, екс-прем'єр-міністр України. Очолював уряд з 27 лютого 2014 - 14 квітень 2016. Лідер партії "Народний фронт". Одружений, 2 дітей.

Біографія


Арсеній Яценюк - уродженець Чернівців, де народився 22 травня 1974 року. Майбутній політик має інтелігентну сім'ю - його батько викладав в місцевому університеті, а мати навчала іноземних мов.
Після закінчення школи Арсеній Яценюк вступає на юридичний факультет до університету свого рідного міста. Майбутній прем'єр отримав ступінь у правознавстві. На початку 90-х почав займатися дрібним бізнесом - працював в особистому таксі.

Кар'єра


Трудову діяльність Арсеній Яценюк почав в 1992 році, коли заснував власну юридичну фірму.
У 1998 році переїжджає до Києва, де починає працювати в одному з найбільших банків країни
В кінці 90-х стає заступником голови «Райффайзен банк Аваль», після чого йде в політику.

Досягнення


Арсеній Яценюк у віці 27 років отримує посаду міністра економіки Криму. У 2001 році починає кар'єру чиновника під керівництвом глави АРК Валерія Горбатова.
Працює у Криму до 2003 року, після чого знову переїжджає до столиці, де стає заступником голови Національного банку.
В кінці наступного року Арсеній Яценюк змушений очолити фінансовий регулятор, бо його «шеф» Сергій Тігіпко залишив посаду, щоб очолити передвиборчу кампанію Віктора Януковича. Саме в цей період Яценюк зарекомендує себе, як гідний управлінець, оскільки вчасно запроваджені ним банківські обмеження допомогли уникнути дефолту і падіння національної фінансової системи під час «Помаранчевої революції».
Арсеній Яценюк входить в уряд наприкінці 2005 року, коли стає міністром економіки.
У 2007 році отримує посаду міністра закордонних справ. У тому ж році стає спікером парламенту за результатами виборів до Верховної Ради.
Арсеній Яценюк очолює парламент до вересня 2008 року і йде у відставку, після розпаду правлячої коаліції.
У 2009 році створює партію «Фронт змін», а в 2010 році бере участь у виборах президента, але не проходить до другого туру.
У 2012 році Арсеній Яценюк та його політична сила об'єднуються з партією «Батьківщина». Разом дві політсили йдуть на парламентські вибори, за підсумками яких посідають друге місце.
В кінці 2013 - початку 2014 року - активний учасник «Євромайдану». Стає лідером тодішньої опозиції.
Після втечі президента Януковича Арсеній Яценюк стає прем'єр-міністром України. Пізніше створює партію «Народний фронт», яка на парламентських виборах 2014 року отримує друге місце. Знову формує уряд і залишається головою Кабінету міністрів до квітня 2016 року.

Чутки й скандали


Арсенія Яценюка звинувачували в участі в чеченській війні 1994-1995 років. Представники російського слідчого комітету у 2015 році заявили, що тодішній український прем'єр воював на стороні чеченських повстанців. Дані звинувачення були бурхливо зустрінуті сміхом в українських соціальних мережах.
Політик також звинувачувався в корупційних зв'язках з президентом Ющенком і президентом Порошенко. Критикувався за лицемірство і зв'язки з Віктором Януковичем в період «Революції гідності».
Став об'єктом критики під час свого прем'єрства, йому закидали «імітацію реформ», корупцію, неефективність й зраду інтересів своєї країни.

Статки та джерела доходів


Арсеній Яценюк задекларував понад 2 мільйони гривень доходу. Гроші були отримані ще за період прем'єрської роботи, а також в якості відсотків за банківськими вкладами.
Колишній очільник уряду володіє земельною ділянкою, трьома квартирами, приватним будинком й гаражем.
Підприємницьку діяльність Арсеній Петрович нібито не веде.

Особисте життя і сім'я


Політик перебуває у шлюбі з Терезою Яценюк. Подружжя має дочок Христину та Софію.

Дата народження
22 травня 1974
Країна
Україна
Соц.мережі