Дата народження
03 липня 1981
Країна
Україна
Соцмережі

Євген Дзюба

Український підприємець, банкір, віце-президент FINSTAR Financial Group. Банкір, який намагався пробитися в політику, але в підсумку ледь не  отримав в’язничний термін. Про шлях Євгена Дзюби від митного брокера до власника банку повідомляє Політека.

Біографія

Євген Миколайович Дзюба народився 3 липня 1981 року в Одеській області, в невеликому селі Оленівка. За його словами, кожне літо проводив у селі, оскільки батьки відправляли його до бабусі.

Євген Дзюба – засновник і власник компанії Roots-d, яка спеціалізується на розробці Fintech-рішень для малого і середнього бізнесу. Євген Миколайович Дзюба є засновником і основним власником юркомпанії DLS Group.

Окрім того, в нашій країні Євген Миколайович став одним із піонерів у розвитку Fintech-сектора. Це технологія для платформ мобільних пристроїв, завдяки якій фінансова індустрія розвивається швидше і функціонує інноваційно.

Дружина Зоя, адвокат. Син і донька (2010 і 2013 року народження відповідно). Матір – Людмила Іванівна (1954 р. н.), батько – Микола Володимирович (1952 р. н.).

Освіта

У Євгена Миколайовича не одна і навіть не дві вищих освіти, а відразу цілих три.

Перші дві він отримує одночасно. У державному університеті управління в Донецьку він навіть був удостоєний червоного диплому за спеціальністю менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, а в Одеському економічному стає фахівцем банківської справи.

Він закінчує свою освіту в 2003 році, але через десять років отримує ще одну спеціальність, цього разу юридичну – в Національному університеті ім. Мечникова в Одесі. Крім української та російської мови, також знає англійську і добре говорить на ній.

Кар’єра та громадська діяльність

Після навчання в університеті приблизно 6-7 місяців у 2000-му році працює в «Донбас Імпекс», тут він – митний брокер. Після цього точно невідомо, чим займається, але в 2003-му році починає роботу в «Правекс-Банку» з менеджера. За три роки доходить до директора одеського відділення. Далі вже в 2007 році влаштовується працювати в інший банк – «СКБ», тут він стає заступником голови ради директорів.

Так працює до 2009 року, після чого він – виконувач обов’язків начальника управління реструктуризації та санації Державного банку «Київ».

На цьому кар’єра банкіра не закінчується, і Євген Дзюба працює ще і в «Радикал Банку», а також входить у раду директорів «КБ СоцКом Банк».

На 2013-й рік він уже акціонер і голова наглядової ради в «Катеринославському комерційному банку». Цей самий банк пізніше буде називатися “Юніон Стандарт Банк”, або “USB”.

У 2016-му році стає віце-президентом FINSTAR Financial Group.

В одному зі своїх інтерв’ю розповідає, як став одним із власників банку. Виявляється, що ще з 2010 року він допомагав створювати компанію юридичного та фінансового консалтингу, а через два роки вже прописував бізнес-план для USB банку.

Тоді серед друзів з’явилися партнери, які бажали надати фінансову підтримку. Деякі з них були керівниками компаній і не з чуток знали, що таке брак актуальних рішень в Україні для бізнесу. Тоді й вирішили відмовитися від радянського управління. Ідея полягала в тому, щоб наглядова рада більше не втручалася у справи банку. «Думки, що формують рішення, пропонує Фрідріх, після чого вони розглядаються колегіальним органом».

Політика

Після подій Євромайдану в 2013-2014 роках Дзюба вирішує йти в політику. Тому в 2014 році він бере участь у виборчій кампанії до парламенту в 64-му окрузі. Він не перебуває в жодному блоці, у нього немає своєї партії, він самовисуванець. Неодноразово показує, що пишається цим фактом.

У своєму «промо-відео» під час виборів говорить: «Життя села мені близьке, я розумію його з дитинства, бо батьки часто відправляли мене до бабусі на літо.

У моєму житті все відбувається за волею Бога. І ту дорогу підприємця і бізнесмена, яку я вибрав, я теж її не планував ніколи.

Усі політики – брудні. Я зараз прийду – все буде добре, чітко і зрозуміло. Тут це копітка робота, де потрібно запустити фахівців, які зрозуміють, у чому проблема. Влада дійшла до того, що вона готова йти в цей магазин, або в цей магазин, і збирати гроші за щось».

«Потрібно робити інфраструктурні проекти, починати з доріг, починати з мостів, починати з водопроводів, з усього, що необхідно для нормального життя».

«З моменту, щойно у мене з’являться повноваження депутата, я не злізу з жодного сільського голови, я не злізу з Укравтодору, який повинен вам будувати дорогу, я не злізу з жоднієї соціальної служби».

На питання, де він вкрав гроші, відповідає:

«Ось так і ставте питання. З 24-х років я працюю в банківській системі. До цього я працював митним декларантом тощо. Закінчив університет із “відзнакою”.

У декларації у мене тільки з зарплати, офіційно я отримував зарплату в банку як менеджер, пройшов від економіста до заступника керівника банку. І в декларації у мене весь період відображено, і це офіційно показано, я сплатив податки, 5 мільйонів гривень сплачено за весь період».

Також у нього запитують і про ставлення до АТО.

«Незрозуміло, навіщо туди хлопців посилають вмирати, замість того, щоб домовитися на рівні політики».

Компромат і чутки

У Євгена Миколайовича була можливість отримати близько 7 років у в’язниці. На лаву підсудних сів через справу щодо банкрутства того самого банку USB.

У цього банку раніше була зовсім інша назва – «Єкатеринославський комерційний банк». Його створили ще в післярадянському 1994-му році, але Дзюба очолив його наглядову раду тільки в 2013-му. До цього відомий одеський банкір працював у багатьох інших банках. Разом із ним у наглядовій раді був і О. Іскізаров, який керував компанією DLS Group в Одесі.

Керівництво змінилося, і банк перейменували. Однак уже до кінця 2013 року банк входить у неплатоспроможну стадію.

Тоді, вважається, саме Дзюба подав ідею нової схеми. Клієнтам просто не повертали їхні гроші.

А робили це так: банк порушує кримінальні справи щодо своїх працівників, заарештовує клієнтські гроші на банківських рахунках, клієнти приходять за грошима, а банк посилається на судовий арешт, який наклали на клієнтські гроші за заявою самого ж банку.

Клієнт подає скаргу на арешт, доводить, що не спонсорував злочини співробітників. Звісно, такі суди тривають роками. Якщо ж у клієнта вийшло швидко домогтися зняття арешту, то банк просто відмовлялися брати доручення для переказу коштів. Після цього банк узагалі закривав двері.

На даний час, згідно з інформацією з його власної сторінки в соцмережі Фейсбук, Євген Дзюба мешкає в Москві.

Фото й відео


Дата народження
03 липня 1981
Країна
Україна
Соцмережі