Дата народження
25 листопада 1962
Країна
Україна
52
Ігор Насалик

Український політик, колишній міський голова Калуша, Івано-Франківської області. Міністр енергетики та вугільної промисловості України. Одружений, виховує двох синів.

Біографія

Ігор Насалик народжений в Олександрії (Кіровоградська область) 25 листопада 1962 року. Виріс в Івано-Франківській області. Пізніше був призваний на військову службу. В кінці 80-х вступив до Львівського університету, де здобув освіту інженера.

Кар'єра

Розпочав трудову діяльність в Ульяновську, де став провідним фахівцем місцевого Центру мікроелектроніки.

У 90-і Ігор Насалик працює на різних підприємствах на посадах радника, а в кінці десятиліття отримує перші керівні посади - в корпорації «Техінвестцентр» і «Техноцентр».

Досягнення

Ігор Насалик стає народним депутатом в 1998 році. У парламенті спеціалізується на нафтовій промисловості і паливно-енергетичній галузі. Переобирається на новий термін - з 2002 по 2005 роки, де продовжує працювати в обраній сфері.

На початку десятиліття Насалик є депутатом від «Нашої України», а пізніше потрапляє в «Партію регіонів» і в «Блок Юлії Тимошенко».

У 2011 році Ігор Насалик став лідером «Української партії». У 2014 році входить в новий парламент від Блоку президента Порошенко.

У 2016 році призначений міністром енергетики та вугільної промисловості. Працює під керівництвом прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Чутки й скандали

Ігор Насалик звинувачується в «покупці» міністерського портфеля. Ходять чутки, що саме він є одним зі спонсорів президентської фракції в парламенті і його посада була дарована «в подяку».

Як міністр, звинувачувався в торгівлі з тимчасово окупованими територіями, закупівлі вугілля за скандальною схемою «Роттердам +», а також кришуванні корупційних схем в енергетичній галузі.

Насалика також регулярно звинувачують у роботі на користь українських олігархів і занепаді вітчизняної вугільної та газової промисловостей.

Статки та джерела доходів

Ігор Насалик був успішним бізнесменом, що спеціалізувався на енергетичному та аграрному бізнесі. Раніше він декларував понад 10 мільйонів доларів доходу, проте експерти стверджують, що його прибутки були в кілька разів вище. Ходили чутки, що у міністра був власний літак, вартістю понад 1 мільйон доларів. Також Насалик володіє автівками марок «Бентлі», «Мерседес», «Ферарі» і багатьох інших. Також були задекларовані катер, мотоцикли, земля під Києвом і квартира на Хрещатику.

Особисте життя і сім'я

Одружений з Гузял Насалик - громадянкою Росії. Подружжя має синів Максима і Ігоря. Є брат Сергій, який є мером Рогатина. Ігор Насалик займався бодібілдингом й брав участь у багатьох міжнародних змаганнях.

Дата народження
25 листопада 1962
Країна
Україна