Дата народження
31 березня 1969
Країна
Росія
Соц.мережі
48
Олександр Онищенко

Український олігарх, нафто-газовий трейдер та політик. Звинувачується у державній зраді, організації злочинного угрупування і корупції. Втік від українських правоохоронних органів в Європу. Розлучений, 1 дитина.

Біографія

Олександр Онищенко народився в 1969 році в Ростовській області (сучасна Росія). Виходець із сім'ї військового. Закінчив вище військове училище у Харкові. Пізніше отримує диплом за спеціальністю економіка підприємства.

Кар'єра

Майбутній політик починає займатися бізнесом в 90-х. Згідно із заявою Олександра Онищенка, він понад 7 років працював в енергетичній і паливній галузях. Організовує постачання енергоресурсів із Середньої Азії до України.

Олександр Онищенко також робив кар'єру в кінному спорті. Обіймав посаду Президента Федерації кінного спорту. Брав участь у багатьох міжнародних змаганнях і Олімпіаді 2012 році, проте великих успіхів не досяг.

В кінці 00-х починає політичну кар'єру. Олександр Онищенко став помічником міністра МНС України і був обраний до Київради у 2010 році.

Досягнення

Олександр Онищенко стає народним депутатом у 2012 році. Представляє «Партію регіонів». Повертається до Верховної Ради в 2014, де примикає до групи «Воля народу».

Чутки й скандали

Нардеп є однією з найбільш одіозних фігур сучасної української політики. Його ім'ям названо один з найбільших скандалів сучасної України - «справа Онищенко».

У 2016 році нардепа звинуватили в шахрайстві при підписанні контрактів на поставки газу і розкраданні державних коштів на суму у 100 мільйонів євро.

Олександр Онищенко дані звинувачення заперечував і заявив, що кримінальне переслідування є спробою відібрати його бізнес. Пізніше депутат був позбавлений недоторканності. Онищенко був змушений втекти з України, побоюючись переслідування. Пізніше його було оголошено у розшук.

Встановлено, що Олександр Онищенко крім українського паспорта має ще два - грецький і російський. За даним фактом проти нардепа було порушено кримінальну справу за підозрою в державній зраді.

У 2016 році «спливли» так звані «плівки Онищенко». Політик звинуватив чинного Президента Порошенко в спробах отримання незаконного контролю над одним з телевізійних каналів країни. За словами Олександра Онищенка, голова держави доручив йому викупити канал з метою контролю його медійної політики. В якості доказів своєї версії політик представив численні записи і фотоматеріали.

За словами Онищенко, він більше року записував розмови з Президентом на таємний диктофон. Нардеп заявив, що чинний голова держави займається підкупом депутатів, контролює і відмиває кошти держкомпаній і організовує цькування ряду політиків. Олександр Онищенко заявив, що його компанії вигравали тендери в «Центренерго» завдяки тому, що пізніше частина зароблених грошей передавалася ближньому оточенню президента. Також нардеп повідомив, що зібраний ним проти президента компромат був переданий спецслужбам США.

Оточення президента всіляко заперечувало звинувачення нардепа. Згідно з їхньою заявою, Олександр Онищенко - агент Кремля, а його метою є дестабілізація ситуації в Україні.

Статки та джерела доходів

Олександр Онищенко був одним з найбагатших людей України. Двічі потрапляв до списків мільйонерів. У різний час його доходи оцінювали від 30 до 40 мільйонів доларів. Сам політик декларував лише 33 мільйони гривень. Також Онищенко заявляв про право власності на компанії «Нафтогаззбут» та Gut Einhaus Liegenschafts GmbH.

Має нерухомість у Британії, Україні, Бельгії, Іспанії та Німеччини, також повідомляв про наявність особистого іподрому, літака й безлічі автомобілів.

Особисте життя і сім'я

Олександр Онищенко був одружений з Ксенією Кузьменко - володаркою звання «Міс Україна 1997». У шлюбі з'явився син, також названий Олександром.

Зустрічався з топ-моделлю Сніжаною Онопко і тенісисткою Мартіною Хінгінс.

Дата народження
31 березня 1969
Країна
Росія
Соц.мережі