Дата народження
24 травня 1974
Країна
Україна
Соц.мережі
67
Олександр Вілкул

Політик, народний депутат України. Віце-прем'єр-міністр України в 2012-2014 роках. Входить до складу Опозиційного блоку. Одружений, виховує доньку.

Біографія

Олександр Вілкул - уродженець Кривого Рогу, де народився 24 травня 1974 року. Закінчив місцевий ліцей і технічний університет. Є дипломованим інженером, закінчив аспірантуру.

Кар'єра

Олександр Вілкул почав кар'єру на «Південному гірничо-збагачувальному комбінаті».

З 2001 по 2003 займає керівні посади в «Академії гірничих наук України» і ВАТ «Південний ГЗК».

У 2003 році очолює гірничо-збагачувальні комбінати в рідному Кривому Розі.

Досягнення

Олександр Вілкул стає депутатом парламенту у 2006 році, де представляє «Партію регіонів». Переобирається на наступний рік, однак складає повноваження в 2010 році.

У період з 2010 по 2012 року Вілкул займає пост губернатора Дніпропетровської області.

Два роки (з 2012 по 2014) Олександр Вілкул є віце-прем'єр-міністром України.

У 2014 році знову обраний народним депутатом від «Опозиційного блоку».

Чутки й скандали

Олександр Вілкул звинувачувався в сепаратизмі і співпраці з РФ. Дніпропетровські бізнесмени Борис Філатов та Геннадій Корбан звинувачували його в тиску і погрозах, через що вони були змушені покинути країну.

Вілкул звинувачувався у створенні і фінансуванні груп «тітушок» - агресивних колективів молодих людей спортивної статури, які нападали на представників тодішньої опозиції - прихильників «Євромайдану».

У 2015 році Олександра Вілкула звинувачували в підкупі виборців на виборах мера Дніпропетровська. Вілкула також звинувачували в приховування доходів і шахрайстві з деклараціями.

Статки та джерела доходів

Олександр Вілкул задекларував дві квартири - у Кривому Розі та в Дніпрі. Також він володіє 11 офісами і складами, розташованими в Дніпропетровській області.

Нардеп має колекцію живопису, ікон, антикварних книг, а також збирає дорогі годинники.

Вілкул заявляє, що в даний момент проживає за рахунок грошей, отриманих з банківських вкладів. Також він отримує заробітну плату і всілякі доплати в якості народного депутата.

Політик заявляв, що володіє понад 5 мільйонами гривень у банку, а також має готівку - 612 тисяч доларів, 310 тисяч євро і близько 300 тисяч гривень.

Особисте життя і сім'я

Олександр Вілкул перебуває у шлюбі з Оленою Вілкул. Подружжя виховує доньку Марію, 2010 року народження.

Дата народження
24 травня 1974
Країна
Україна
Соц.мережі