Дата народження
27 листопада 1954
Країна
Україна
Соцмережі
372

Петро Димінський

Петро Димінський: історія одного вбивці, або Кого ми обираємо у політику

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\30\Фотки Дыминский\ec3a8dd9e13b7be98fc5ca728cdedcfaf4ccd47f.jpg

Убив і сховався – така стратегія Петра Димінського, колишнього бізнес-партнера

Юлії Тимошенко і Дмитра Фірташа. Чому ж злочини сходять йому з рук? Як правоохоронці вдають, що борються зі злочинністю? Як шахтар став олігархом?

Біографія

Димінський Петро Петрович з'явився на світ 27 листопада 1954 року. Його малою батьківщиною є місто Кривий Ріг (Дніпропетровська область).

Петро Димінський народився у багатодітні сім’ї шахтарів. З дитинства він професійно займався футболом

Спортивну підготовку Петро отримував у футбольній школі «Кривбас». Пройшовши цю школу, він 2 роки виступав за її клуб. Потім Петро Димінський перейшов у клуб «Шахтар» (Червоноград).

У студентські роки Петя любив приїжджати до Львова. Його вабили тамтешні ринки-барахолки, на яких можна було придбати західні контрабандні товари

Скуповуючись, Димінський не забував про друзів. Як згадують його колишні студентські приятелі, Петро активно займався фарцуванням, але серед його товарів можна було натрапити на підробки.

Таким був "перший бізнес" сьогоднішнього олігарха.

Освіта

Петро Димінський був студентом Криворізького гірничорудного інституту. Там він освоював спеціальність гірського інженера.

Кар'єра

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\30\Фотки Дыминский\5900778250aac.jpeg

У 1975-му році він почав свою трудову діяльність. Тоді майбутній мільярдер був гірничим робітником на шахтах «Кривбасруду». Цю діяльність він поєднував із навчанням.

Закінчивши виш, Петро переїхав до Львівської області. Там він продовжив працювати за фахом. Спершу Петро Димінський обіймав посаду підземного гірничого майстра, згодом виріс до начальника підземної видобувної дільниці. У 1987-му році він очолив шахту.

У 1992-му році Петро Димінський обійняв посаду технічного директора в україно-польської компанії «Галметал». На цій посаді він пробув 3 роки. 

Варто відзначити, що компанію заснував він сам ще у 80-х рр., але довгий час поєднував ведення власного бізнесу з роботою на шахті. Тільки у 1992-му році він залишив роботу за наймом і сконцентрувався виключно на підприємництві.

Специфіка роботи компанії «Галметал» була давно знайома фарцувальнику Петру. Вона постачала вугілля і метал у Польщу. За такий товар поляки платили ширвжитком. Крім вищеописаних матеріалів «Галметал» також продавав Польщі кріпильний ліс, але часто під виглядом цього матеріалу покупець отримував столярне дерево. 

Тоді Петро Димінський вже практикував і хитріші схеми для отримання легких грошей. Подейкують, що для безперешкодної діяльності Димінський підгодовував працівників митниці, прокуратури та міліції.

На початку 90-х рр. «Галметал» став працювати з більш вигідною продукцією. Компанія купувала у Польщі коксівне вугілля і продавала його підприємствам Кривого Рогу. Натомість Димінський брав метал і продавав його в Китаї за живі гроші. 

У той період він тісно співпрацював із низкою компаній, чиї власники пізніше стали справляти величезний вплив на українську політику. Зокрема, Петро Димінський працював з корпорацією «ІСД», підконтрольною Сергію Таруті, та «Співдружність», якою управляли Юлія Тимошенко, Віктор Пінчук, Павло Лазаренко та інші.

У 1998-му році Петро став президентом київської компанії «Європа-2». Цей статус він зберігав протягом 4-х років. 

У той же період Петро Димінський був головою ради директорів компанії «Західпромінвест». Він також очолював наглядову раду компанії Нафтопереробний завод «Галичина». Петру Димінському належали 42% акцій цього підприємства. 

Як повідомляють у ЗМІ, заволодіти акціями компанії олігархові допомогла класична схема, добре знайома найбагатшим людям країни. Він штучно вивів підприємство у банкрутство, видав йому кредит, завадив розплатитися з боргом, і таким чином заволодів бажаним підприємством.

Сировину Петру Димінському надавали з Росії. Отриману нафту він продавав з націнкою. Щоб не платити податки, олігарх демонстрував на паперах збитковість компанії.

Петро Димінський володіє активами з різних сфер. Йому належать об'єкти нерухомості, а також компанії з готельної та енергетичної сфер, металургії, харчової промисловості, будівництва доріг і медійного бізнесу.

За словами олігарха, управління активами він довіряє менеджерам.

ФК «Карпати

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\30\Фотки Дыминский\eda4c48406be0a4eecc5cde3c25cb9534ac0a5ad.jpg

У 2001-му році підприємець став власником і президентом львівського футбольного клубу «Карпати». 

У сезоні 2007-2008 рр. Петро Димінський був на рік дискваліфікований. Таке рішення прийняв Лозаннський суд. Причиною слугував договірний матч між клубами «Карпати» та «Металіст».

Політика

Підприємницьку і спортивну діяльність Петро Димінський успішно поєднував з політикою. 

У 2002-му році він став парламентським депутатом IV скликання. Тоді він був безпартійним політиком. 

Пізніше Петро Димінський перебував у «Партії Регіонів», у «Нашій Україні» та «Партії екологічного порятунку».

Де зараз Петро Димінський?

Після ненавмисного вбивства Петро Димінський подався навтьоки. Олігарх ховається від закону, але де – охоронцям порядку невідомо.

23 серпня Петро Димінський мав з'явитися на допит і взяття зразків ДНК. Завчасно олігархові вручили повістку. Ще тоді він проходив у справі як свідок. 

Але напередодні допиту Петро Димінський полетів до Женеви. Після того правоохоронці втратили його сліди. Журналістам вдалося встановити, куди втік Димінський.

За повідомленнями ЗМІ, олігарх перебуває в Греції. Там він засів із вересня 2017-го року. Спочатку злочинець зупинився в готелі «Гранд Резорт Лагоніссі», який розташований в Афінах. Цікаво, що ніч у цьому закладі обходиться у 7000 євро. 

Коли туристичний сезон закінчився, Петро Димінський переїхав на віллу, розташовану в елітному районі Вульягмене, неподалік від грецької столиці. Оренда житла Петру Димінському обходиться у 50 тис. євро на місяць.

У лютому 2018-го року журналіст Василь Крутчак повідомив, що Петро Димінський знаходиться на території України. Він також припустив, що між олігархом та українською владою існує негласна домовленість. 

На цю думку наштовхує той факт, що людина, яка перебуває у розшуку, безперешкодно перетинає державний кордон.

Трохи раніше Петра Димінського помітили в Туреччині. Олігарх відвідав два матчі, у яких брав участь його футбольний клуб «Карпати». У прес-службі ФК не прокоментували присутність свого президента-втікача, хоча не стали спростовувати інформацію про його візит.

У вересні того ж року Димінського побачили на футбольному змаганні у Польщі.

Сім'я

Петро Димінський одружений. Він є батьком двох дочок.

Довгий час родина проживала у Львові.

Компромат і скандали

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\30\Фотки Дыминский\4.png

У 2012-му році Петро Димінський придбав власне Межигір'я. Об'єктом рейдерського захоплення стало лісництво «Майдан» Львівської області. Ця територія була віддана товариству мисливців у 1946-му році. Відтоді там ведеться господарська діяльність. Пізніше на території з'явилося кілька озер і некапітальних споруд.

На частину мисливських земель зазіхнув Петро Димінський. Вподобану ділянку він відгородив парканом із колючим дротом. На одному з озер, в якому товариство мисливців розводило рибу, Петро Димінський наваляв острів з особистим будиночком.

Територію олігарха стережуть співробітники його приватної охоронної фірми «Ірбіс». Потрапити у мисливські володіння тепер можна лише за паспортом.

У 2015-му році нерухомий капітал Петра Димінського збільшився. До нього увійшла не шикарна вілла на Мальдівах, а простий профілакторій для реабілітації військових льотчиків, а разом з ним 29 га території лісу. 

Власне, про нього писалося вище. З'ясувалося, що обидва об'єкти олігархові передала в оренду Яворівська КЕЧ терміном на 49 років. Із Димінським продовжують судитися представники товариства мисливців. Але поки вони лише програють.

У серпні 2017-го року Петро Димінський потрапив в аварію. Інцидент стався неподалік від села Ямельня (Львівська область). «Mercedes S 65» олігарха протаранив автомобіль «Opel», яким керувала 31-річна Наталія Тріль. У результаті отриманих травм жінка загинула на місці. 

Петро Димінський спішно залишив місце злочину. Олігарх пересів у джип «Lexus» і помчав. На місці злочину залишився його 43-річний охоронець Андрій Борщ. До речі, у чоловіка є довідка про інвалідність ІІІ групи. Яким чином людина з настільки погіршеним здоров'ям стала охоронцем олігарха – з'ясувати не вдалося.

Пізніше представники олігарха повідомили, що на той момент за кермом перебував саме Андрій Борщ. Охоронець взяв на себе провину. Але експертиза ДНК показала: у злощасному інциденті винен Петро Димінський. Саме він тоді сидів за кермом «Мерседеса».

Печерський районний суд Києва дав постанову на затримання Петра Димінського. Але досить швидко київський апеляційний суд скасував її.

Як пишуть у пресі, адвокати мільйонера заплатили матері загиблої жінки, щоб та відмовилася від матеріальних претензій. Хабар був прийнятий.

Сам же підприємець переховується від представників закону. Разом із ним ховаються його охоронці, які на момент ДТП знаходилися в автомобілі. Вони проходять у справі як свідки. Їх небажання давати свідчення ще раз доводить провину олігарха.

У кінці 2017-го року українські правоохоронці подали пакет документів до Інтерполу, щоб оголосити Петра Димінського у міжнародний розшук.

У січні 2018-го року сам олігарх завітав до Інтерполу. Бізнесмен подав заяву, в якій повідомив, що його переслідує українська влада за політичними мотивами.

Деякі джерела повідомляють, що подібне ДТП вже аж ніяк не перше у житті Петра Димінського. Утекти від відповідальності йому допомогли дуже хороші зв'язки у найвищих колах.

Статок

У 2012-му році журнал «Forbes» оцінив статок Петра Димінського в 107 млн USD.

Дата народження
27 листопада 1954
Країна
Україна
Соцмережі