Дата народження
30 серпня 1980
Країна
Україна
Соц.мережі
32
Сергій Лещенко

Журналіст, народний депутат України VIII скликання, член комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. З 2002 по 2014 працював на посаді заступника головного редактора - спеціального кореспондента в ПП "Українська правда", одружений.

Біографія

Сергій Лещенко народився в Києві 30 серпня 1980 року. Є випускником столичного Університету імені Т.Г. Шевченко. Володар диплома Інституту журналістики.

Кар'єра

Трудову діяльність Сергій Лещенко почав у 2000 році на «Новому каналі», де працював журналістом. У той же період отримав роботу в редакції сайту «Українська правда», в якій вже в 2002 році став заступником головного редактора.

На початку десятиліття проходить стажування у Великобританії і США. У той же період публікує дві книги, в яких вивчає справи колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка та президента-втікача Януковича.

Досягнення

Всеукраїнську славу Сергій Лещенко отримав у 2014 році на хвилі «Революції гідності». Восени того ж року стає народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка». Потрапивши до парламенту, входить до антикорупційного комітету.

Чутки й скандали

Серйозний удар по репутації Сергія Лещенка стався в 2016 році, коли стало відомо, що він став володарем особистої квартири у Києві. Народний депутат придбав елітну нерухомість, вартістю 480 тисяч доларів.

За фактом покупки квартири НАБУ було розпочате адміністративне провадження, пізніше закрите столичним судом, через нестачу доказів.

Крім того, Сергія Лещенка неодноразово звинувачували в тому, що політик «живе невідповідно до своїх статків». Політик часто одягав дорогий, брендовий одяг, який на офіційну зарплатню собі дозволити не міг.

Сергія Лещенка неодноразово звинувачували у зв'язках з олігархами, в тому числі із біглим мільярдером Костянтином Григоришиним.

Опоненти Лещенка також часто закидають йому звинувачення у брехні, маніпуляціях з матеріалами та отриманою інформацію, шантажі й тиску на джерела.

Статки та джерела доходів

Сергій Лещенко має скандальну нерухомість в Києві, розташовану на вулиці Франка. Кошти на неї він нібито займав у третіх сторін на різних умовах. Також у нього є додаткова житлова площа в столиці у 60 квадратних метрів, і частка в ще одній квартирі.

У квітні 2017 року Лещенко знову зайняв кошти. На цей раз його кредитором виступив банкір Владислав Ендржіевскій.

Сергій Лещенко декларував авто марки Volkswagen, а також авторські права на свої книги.

Політик отримав понад 150 тисяч гривень в якості зарплати народного депутата і не відмовився від 169 тисяч гривень оплати, пов'язаної з виконанням службових обов'язків. Він додатково отримав майже 30 тисяч в якості компенсації за проїзд.

Сергій Лещенко також декларував зарплатню з Українського католицького університету (понад 15 тисяч гривень) і виплати за поширення його книг (315 тисяч гривень). Також Лещенко отримує гонорари від публікацій своїх статей в різних ЗМІ - понад 50 тисяч гривень.

Особисте життя і сім'я

Сергій Лещенко неодружений, не має дітей. Нардеп перебуває в тривалих відносинах з Анастасією Топольською, яка виступає під псевдонімом DJ Nastia.

Дата народження
30 серпня 1980
Країна
Україна
Соц.мережі