Сергій Лещенко

Лещенко Сергій Анатолійович: нардеп VIII скликання ВР та ексжурналіст

Сергій Лещенко - Фото 1

Лещенко Сергій Анатолійович – колишній заступник головного редактора «Української правди», який на хвилі Євромайдану пройшов до парламенту. Відзначився скандалами з придбанням елітної нерухомості та втручанням у американські вибори.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Сергій Анатолійович Лещенко народився 30 серпня 1980 року у місті Київ.

Освіта

Сергій – журналіст за освітою. Диплом отримав у 2003 році після закінчення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також стажувався у Великій Британії та Сполучених Штатах Америки.

Сім'я

У 2013 році Сергій мав романтичні стосунки зі своєю колегою з журналістського цеху, а потім і щодо парламенту Світланою Заліщук.

У 2017 році Лещенко одружився з Анастасією Топольською, діджейкою, відомою під псевдонімом DJ Nastia. Спільних дітей у пари немає, але Сергій виховує дочку Анастасії від першого шлюбу Уляну.

Сергій Лещенко - Фото 2

Кар'єра

Ще зі студентських років Сергій почав працювати за фахом. Спочатку під керівництвом іншого відомого журналіста Андрія Шевченка він працював у програмі новин «Репортер», яка виходила на «Новому каналі».

Ім'я в журналістиці Лещенко зробив завдяки корупційним розслідуванням в українській політиці, які він робив будучи кореспондентом «Української правди». У це видання Сергій прийшов восени 2000 року. Вже за два роки його було призначено заступником головного редактора. На цій посаді Сергій залишався аж до свого обрання до парламенту 2014 року.

У квітні 2004 року Лещенко зареєструвався фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності – посередництво у розміщенні реклами у засобах масової інформації).

Сергій Лещенко - Фото 3

Окрім роботи в УП Сергій активно займався громадською діяльністю. У 2010 році він став членом руху «Стоп цензурі!», який відстоював свободу слова, а також виступав проти запровадження в Україні цензури. Через два роки Лещенко приєднався до громадського руху «Чесно», який здійснює контроль за прозорістю та відкритістю представників влади.

У жовтні 2011 року журналіст створив власний Youtube-канал. Майже за десять років (у червні 2021) року він отримав «срібну кнопку», зібравши сто тисяч підписників.

Сергій брав активну участь у Євромайдані. На позачергових парламентських виборах восени 2014 року разом із колегами з журналістського цеху Мустафою Найємом та Світланою Заліщук Лещенко балотувався за списками Блоку Петра Порошенка. За результатами виборів його 19-й номер виявився прохідним і він став народним депутатом VIII скликання.

Сергій Лещенко - Фото 4

У парламенті журналіст увійшов до складу фракції БПП (до травня 2019 року) та комітету із запобігання та протидії корупції. Сергій також керував підкомітетом з питань міжнародного співробітництва та імплементації антикорупційного законодавства. Був членом міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти».

За час каденції Лещенко зробив 147 депутатських запитів, взяв участь у створенні 104 законопроєктів та 151 раз виступив на засіданнях Верховної Ради.

Паралельно з депутатством, з 2015 до 2016 року Сергій викладав журналістику в Українському католицькому університеті у Львові та читав антикорупційний курс лекцій у Могилянці.

У 2013 році Лещенко видав книгу «Американська сага Павла Лазаренка» про колишнього прем'єр-міністра, а через рік — «Межигірський синдром», в якій журналіст розповідав про фінансові схеми, таємні домовленості, закордонні активи та нечувану розкіш президента-втікача Януковича. У 2017 році в Осло норвезькою мовою вийшла третя книга Лещенка, яка називалася «Підйом та занепад олігархів».

Сергій Лещенко - Фото 5

У 2016 році Сергій входив до складу Правління партії «ДемАльянс». У 2019 році він був одним із засновників суспільно-політичної платформи #Дійзнами. Того ж року на президентських виборах Лещенко став антикорупційним консультантом кандидата Володимира Зеленського.

На нових парламентських виборах Сергій балотувався самовисуванцем на 220 мажоритарному окрузі (Подільський район міста Києва). Однак цього разу стати народним депутатом йому не вдалося. За нього проголосувало 8157 (або 12,13%) виборців. Із цим результатом Лещенко посів лише третє місце.

У грудні 2019 року Сергій поновив підприємницьку діяльність. На цей раз він зайнявся індивідуальною художньою діяльністю.

Тоді ж розпорядженням Кабміну Лещенка було включено до складу наглядової ради акціонерного товариства «Укрзалізниця» як представника держави. На початку наступного року Сергій очолив комітет з питань комплаєнсу та антикорупції. У вересні 2021 року уряд не став продовжувати з ним контракт.

Сергій Лещенко - Фото 6

У листопаді того ж року з'явилася інформація, що Лещенко може стати куратором інформаційної політики Офісу президента Зеленського. Проте сам Сергій спростував цю інформацію.

Скандали

Квартира

Восени 2016 року стало відомо, що нардеп Лещенко придбав елітну нерухомість у самому центрі української столиці. За деякими даними, квартира у 192 «квадрати» обійшлись колишньому журналістові майже у пів мільйона доларів.

Офіційно Сергій купив її за 280 тисяч доларів. Постало питання: звідки у нього такі великі гроші? За словами самого парламентаря, частина цих коштів – це його заощадження як ексспіввласника видання «Українська правда». 

Половину грошей він узяв як безвідсотковий кредит на десять років у шеф-редакторки УП Олени Притули. Решту грошей дала кохана Анастасія Топольська.

Сергій Лещенко - Фото 7

Крім того, Лещенко звернувся до НАЗК та НАБУ з проханням перевірити законність придбання ним житла. За її результатами, НАБУ оголосило про порушення адміністративного характеру з ознаками корупції. У НАБУ кваліфікували безвідсотковий кредит від Олени Притули як подарунок, що є порушенням антикорупційного законодавства.

НАЗК склало адміпротокол і просило суд оштрафувати нардепа. Однак Феміда не знайшла у справі з нерухомістю Лещенка складу злочину. Тому на початку 2017 року суд ухвалив рішення її закрити.

За два роки Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила справу проти ексжурналіста. У САП вирішили перевірити інформацію про те, що Лещенко міг отримувати хабарі за лобіювання у парламенті інтересів бізнесмена. Нібито саме за ці гроші Сергій міг придбати квартиру.

Втручання в американські вибори

У 2016 році нардеп Лещенко опублікував «амбарну книгу» Партії регіонів — фінзвіт про схеми режиму Януковича. У ньому повідомлялося, що з 2007 по 2012 рік «регіонали» витратили на послуги американського політтехнолога та голову виборчого штабу Трампа Пола Манафорта понад 12 мільйонів доларів. Цю інформацію підхопив штаб Хіларі Клінтон.

Сергій Лещенко - Фото 8

Водночас, голова НАБУ Ситник визнав компромат на політтехнолога фейком. Сам Манафорт на той час пішов зі штабу Трампа. Але ця історія кинула тінь і на 45 президента США.

Потім у Мережі з'явилося листування нібито між Лещенком та дочкою Манафорта. У ній Лещенко шантажує її, погрожуючи передати докази тіньових схем із Партією регіонів у ФБР.

Навесні наступного року Сергій передав до НАБУ документи, які, ймовірно, могли доводити причетність Манафорту до офшорних схем. Згідно з цими документами американський політтехнолог отримав 750 тисяч доларів за постачання комп'ютерного обладнання через Киргизстан.

Лещенко закликав розпочати розслідування цієї ситуації не лише українських, а й американських правоохоронців. У результаті американська Феміда відправила Манафорта за ґрати.

У травні 2019 року через цю ситуацію зірвався приїзд в Україну адвоката Трампа Рудольфа Джуліані. За його словами, він скасував поїздку через те, що в штабі президента Зеленського опинився «ворог президента США і навіть Сполучених Штатів» — Сергій Лещенко.

Джуліані назвав «амбарну книгу» фальшивкою. Лещенко звинуватив у скандальній історії з Джуліані Генпрокурора Луценка, а слова про підробку «амбарної книги» відкинув.

У свою чергу Генпрокурор заявив, що нардеп Лещенко навмисно і не безкоштовно роздмухував скандал навколо Манафорту і намагався допомогти американським демократам перемогти на президентських виборах у 2016 році. Також Луценко назвав Лещенка «політичним скунсом».

Ощадбанк

У вересні 2016 року нардепа Лещенка помітили у VIP-залі київського відділення Сбербанку. Сергій заявив, що в цей банк зайшов тільки тому, що він був найближчим і для того, щоб здійснити платіж на рахунок українського Держказначейства.

Сергій Лещенко - Фото 9

Нічого поганого в обслуговуванні у банку, що належить Російській Федерації, політик не побачив. Він також розповів, що має рахунки у різних банках, у тому числі й у цьому. Щоправда, за даними, зазначеними у його декларації, у Лещенка не було рахунків в Сбербанку.

Анастасія Топольська у Москві

У Мережі неодноразово обговорювалися виступи коханої Лещенка у російській столиці. За деякими даними, діджейка з початку війни на Донбасі їздила з концертами до Росії десятки разів. Найбільший резонанс викликав виступ Анастасії на секс-вечірці в травні 2021 року в одному з московських нічних клубів.

Дружина екснардепа опублікувала у соцмережах знімки, на яких вона одягнена у латексний чорний комплект, чокер, а також у головний убір із ланцюгів та намисто. У коментарях багато користувачів назвали діджейку "обслугою Московії" і побажали їй там і залишатися.

Сергій Лещенко - Фото 10

Декларація

У жовтні 2021 року Сергій Лещенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Колишній нардеп у спільній власності володіє двома квартирами у Києві (192 та 74,6 кв.м.). Анастасії Топольській належить земельна ділянка (800 кв.м.) та житловий будинок (96 кв.м.) у селі Фащівка Антрацитівського району Луганської області.

Дружина Лещенка орендує ще одну столичну квартиру (78 кв.м.). У липні 2020 року Анастасія придбала за 732 тисячі гривень автомобіль Mazda 6 SW 2018 року випуску.

У 2020 році у якості гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовими угодами (від Google, Eaton Vance Corp. та АТ «Укрзалізниця») Лещенко отримав 4,7 мільйона гривень.

Сергій Лещенко - Фото 11

Роялті від ТОВ «Офіс новин» принесло Сергію 360 тисяч, дохід від занять підприємницької діяльності становив 432 тисячі. Заробітна плата, отримана за сумісництвом у ТОВ «Дабл Сюїтед Продакшн» — 614 тисяч. Анастасія поповнила сімейний бюджет на суму трохи більше мільйона гривень.

У банках ані Лещенко, ані Топольська заощадження не мають. Готівкою Сергій задекларував 20 тисяч євро та 27 тисяч доларів. Анастасія, згідно з фінзвітністю чоловіка, готівки не має. Лещенко володіє інвестиційними сертифікатами ТОВ «КУА «Фоїл Ессет Менеджмент Юкрейн» на загальну суму 24 тисячі гривень.

Посилання

Facebook 

Twitter

Youtube

Instagram

Telegram

Згадки про персону