Дата народження
30 січня 1963
Країна
Сполучені Штати Америки
Соц.мережі
14
Уляна Супрун

Український політик, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України з 1 серпня 2016 року. До роботи в МОЗ була директором гуманітарних ініціатив Всесвітнього Конгресу Українців, заміжня.

Біографія

Уляна Супрун є представницею української діаспори в США. Народилася 30 січня 1963 року в Детройті. В Америці активно ходила до української церкви і брала участь в житті громади.

Переїхала з США в Україну у 2013 році. Уляна Супрун очолювала медичну службу Євромайдану, а пізніше керувала гуманітарними ініціативами Всесвітнього конгресу українців. Також є засновником організації «Захист патріотів».

Кар'єра

Уляна Супрун є бакалавром природничих наук. Диплом отриманий в 80-х в Університеті Вейна.

Пізніше отримала ступінь доктора медицини. Освіту Супрун отримала в Коледжі медицини людини, розташованому в Мічигані.

Працювала лікарем в лікарні Синай (Детройт), де спеціалізувалася на радіологічній діагностиці. Уляна Супрун продовжила роботу з онкохворими в Лікарні Генрі Форда.

В кінці 90-х отримала ступінь професора клінічної медицини. Спеціалізується на діагностиці та лікуванні раку молочної залози.

З початку 2000-х отримала посаду головного радіолога в одній з клінік Манхеттена (Нью-Йорк). Там же до кінця десятиліття працювала в керівництві клініки, а також стала партнером центру.

Досягнення

Уляна Супрун активно займається громадською діяльністю. Крім наукових звань в області медицини була членом наглядової ради госпіталю імені Пирогова, керувала медиками Євромайдан під час Революції Гідності. Супрун була членом Спілки української молоді в США, членом Конгресу українців Америки, а також директором Ради гуманітарних програм для українців. Займала пост Асоціації цивільних свобод.

У 2015 році Уляна Супрун організувала Школу реабілітаційної медицини.

Піком кар'єри Супрун можна назвати посаду міністра охорони здоров'я України, яку вона отримала в 2016 році в Кабінеті Володимира Гройсмана.

Чутки і скандали

Як голова МОЗ є об'єктом для критики серед політиків, експертів і представників громадськості. Її міністерство звинувачували у несвоєчасній закупівлі медикаментів для людей з серцево-судинними захворюваннями. Також її команду підозрювали в організації тіньових схем із закупівлі медикаментів і вакцин.

Уляна Супрун отримала прізвисько «доктор смерть», оскільки ініційована нею медична реформа є предметом суперечок серед пацієнтів, які звинувачують її в погіршенні якості обслуговування.

Статки і джерела доходів

Уляна Супрун задекларувала вклади в 3,6 мільйона доларів, а також ще півмільйона в якості пенсійних внесків. Кошти були отримані міністром під час роботи в США. Також Супрун отримала 357 тисяч гривень на роботі міністра. Свого житла міністр не має і користується службовим транспортом.

Особисте життя і сім'я

З 1991 року перебуває в шлюбі з «канадським українцем» Марком Супруном. Дітей подружжя не має.

Дата народження
30 січня 1963
Країна
Сполучені Штати Америки
Соц.мережі