Дата народження
20 серпня 1973
Країна
Україна
Соц.мережі
Віталій Купрій

Політик, депутат 8-го скликання Верховної Ради. Одружений, двоє дітей.

Біографія

Віталій Миколайович Купрій – уродженець Дніпропетровської області. Він народився 20 серпня 1973 року в Дніпродзержинську (зараз Кам'янське). Має кілька вищих освіт: диплом економіста він отримав у Дніпропетровському університеті, диплом магістра ділового адміністрування – в Сіднейському університеті. Фахівцем в області права став після закінчення Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП). У 2018 році закінчив аспірантуру в Інституті законодавства Верховної Ради України.

Кар'єра

Ще будучи студентом економічного факультету в Дніпропетровському університеті, Віталій Купрій став займатися підприємництвом. Керував фірмами в сфері торгівлі, будівництва та реклами. Бізнесом займався до 2006 року, потім пішов в політику. У рідному Дніпродзержинську в 2007 році став на чолі правозахисної громадської організації.

Досягнення

На виборах міського голови Дніпродзержинська у 2008 році Віталій Купрій набрав 17% голосів. Це дозволило йому зайняти лише друге місце. Через два роки став головою Альтернативного виконавчого комітету міста. У 2010 – депутат міської ради Дніпродзержинська. У 2012 – балотувався по мажоритарному округу в український парламент. Але, набравши всього 10%, не потрапив до Верховної Ради.

Під час Євромайдану відправився до столиці, де став комендантом Київської міської держадміністрації. У Дніпродзержинську очолив Комісію по боротьбі з корупцією і злочинністю.

У 2014 році Віталій Купрій став народним депутатом. У парламенті входить до Комітету з питань законотворчого забезпечення правоохоронної діяльності. До 2018 року був одним з лідерів партії «Укроп». Влітку 2018 року Віталій Купрій заявив, що має намір балотуватися на пост президента України на виборах 31 березня 2019 року.

Чутки і скандали

У 2011 році Віталій Купрій був побитий невідомими. В організації нападу на себе Купрій звинуватив главу Дніпродзержинська Станіслава Сафронова. Купрій, на той час депутат міськради, вніс на розгляд проект про дострокове позбавлення повноважень Сафронова в зв'язку з корупційною діяльністю. Через це, за словами Купрія, мер міста обіцяв з ним розправитися.

В 2016 році Віталій Купрій став одним із перших народних депутатів, хто вирішив пройти детектор брехні. На питання чи брав участь він у корупційних схемах, політик відповів, що ні. Однак поліграф показав, що Купрій збрехав.

Статки і джерела доходів

Віталій Купрій задекларував відразу кілька квартир: у Києві (131 кв. м), у Грузії (91 кв. м), у Кам'янському (63 кв. м) і в окупованому Криму в селищі Кореїз (32 кв. м), а також дачу в Кам'янському. Із рухомого майна у політика три легкових автомобіля, мотоцикл і яхта.

Джерелами доходів у народного депутата є зарплата у Верховній Раді (248 тисяч гривень), дохід від підприємницької діяльності (997 тисяч гривень), стипендія (44 тисячі гривень), кошти, пов'язані з виконанням депутатських повноважень (252 тисячі тих гривень), а також дохід від відчуження нерухомого майна (3 мільйони гривень).

Особисте життя і сім'я

Віталій Купрій захоплюється філософією і психологією, важкою атлетикою. Досконало володіє англійською мовою.

Одружений. Виховує одного рідного сина  Остапа і пасинка Максима.

Дата народження
20 серпня 1973
Країна
Україна
Соц.мережі