Дата народження
21 серпня 1983
Країна
Україна
Соцмережі
881

Володимир Прокопів

Володимир Прокопів: секретар мільйонер і фігурант тіньових схем

Володимир Прокопів: секретар мільйонер і фігурант тіньових схем

Володимир Прокопів – секретар Київради, який став відомим завдяки скандальним забудовам в Києві. Про нього повідомляє Політека.

Біографія

Владимир Прокопів народився 21 серпня 1983 року в Івано-Франківську.

Освіта

 • В 2000 році закінчив Івано-Франківський природничо-математичний ліцей.
 • З 2000 по 2005 рік – Прикарпатський національний університет ім. Стефаника, отримав диплом за спеціальністю “Радіофізика та електроніка”, кваліфікація – “спеціаліст радіофізик”.
 • З 2005 по 2007 рік – Тернопільський національно-економічний університет, отримав диплом магістра за спеціальністю “адміністративний менеджмент.
 • У 2012 році захистив кандидатську дисертацію і отримав науковий ступінь кандидата хімічних наук в університеті ім. Стефаника.

Сім’я

Жена – Прокопів Віра Андріївна – підприємець, керівник консалтингової компанії «ВП ГРУП».

Має трьох дітей: синів-Володимира (2007 р. н.) і Матвія (2016 р. н.), а також дочка – Ольгу (2009 р. н.).

Батько – Прокопів Володимир Васильович – професор, завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Мати – Прокопів Зіновія Михайлівна – інженер-технолог.

Кар’єра

Трудову діяльність розпочав у квітні 2005 року на посаді директора представництва страхового акціонерного товариства «Остра» в місті Харків.

З червня 2006 року – помічник-консультант народного депутата України Матвієнка Анатолія Сергійовича.

З квітня 2007 року – працював головним спеціалістом відділу оздоровлення, праці та соціальної роботи Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА.

У травні 2007 року Володимира І.прокопіва перевели на посаду заступника начальника відділу оздоровлення, праці та соціальної політики Головного управління сім’ї та молоді КМДА.

З 2009 по 2014 рік – генеральний директор ТОВ”ВП груп”.

У травні 2010 року продовжив діяльність в якості помічника народного депутата України Анатолія Матвієнка.У 2012 року Володимир Прокопів став уповноваженим від партії “Собор від кандидата в народні депутати Анатолія Матвієнка.

В лютому 2014 року обіймав посаду головного спеціаліста відділу контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства.

У березні 2014 був працював заступником директора Департаменту контролю за використанням і охороною земель в Державної інспекції сільського господарства України.

З травня 2014 року – депутат Київської міської ради VIII скликання від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність.

На прохідній 29-й номер у списку партії, Прокопіва рекомендував керівник виборчого штабу Порошенка в Києві Сергій Березенко. З червня 2014 року – голова постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

1 грудня 2015 року обраний заступником мера-секретарем міськради.

Компромат

Володимир Прокопів є засновником консалтингової компанії “ВП Груп”, про яку можна знайти згадки в ЗМІ в контексті декількох будівельних скандалів в місті Києві.

Ще в 2007 році ім’я Прокопіва кілька разів засвітилося у зв’язку зі скандальними забудовами. Мова, зокрема, йде про будівництво компанією “Верлен” офісного центру за адресою: провулок Гордієнка, 6 на місці будівлі Інституту педагогіки.

Крім того, Прокопів, разом з тодішнім начальником управління з питань звернень громадян апарату виконкому Київради і депутатом Печерської райради від Блоку Леоніда Черновецького Оксаною Бричко, мав відношення до забудови за адресою: вул. Леоніда Первомайського (неподалік від ст. метро “Кловська”).

Ім’я Володимира Прокопіва пов’язують, в першу чергу, з фаворитом Президента Порошенко, екс-депутат Київради (фракція “Блок Леоніда Черновецького”) Сергієм Березенко, який в 2014 році отримавши посаду керівника Державного управління справами (Дус), став, по суті, “завгоспом” Петра Олексійовича.

Крім цього, тепер уже народний депутат Березенко – близький родич екс-нардепа, голови партії “Собор” Анатолія Матвієнка. Будучи креатурою Березенко, Прокопів, в свою чергу, є тепер покровителем для цілої групи своїх земляків, яких активно розподіляє по хлібним місцям у столиці.

Членами такого собі “карпатського братства” називають, наприклад, керуючого справами секретаріату Київради Хацевича і вже екс-директора КП “Госпкомобслуговування” Володимира Басалигу, хоча загальна кількість одіозних товаришів пов’язаних з секретарем Київради перевищує останнім часом всі розумні межі.

Свою “секретарську” кар’єру Володимир Прокопів почав з боротьби зі своїм бізнес-минулим. Так, він вийшов з числа засновників компанії” ВП груп”, фірми “Афена”, грузинської хлібопекарні “Мадіані”. Крім того, закрив власний благодійний фонд, створений ним, як кажуть, під вибори. Такі дії Прокопіва пов’язують з його амбітними планами на стрімку політичну кар’єру, у зв’язку з чим, йому необхідно виправити власну репутацію.

Владимир Прокопив

Однак, шляхи для відступу секретар Київради все ж залишив – всі свої частки він переписав на дружину. Кілька років тому Володимир Володимирович потрапив у ще одну скандальну історію. Секретаря Київради звинуватили в тому, що він прагне незаконно розширити свої повноваження і прибрати до рук сферу озеленення міста.

Прокопів запропонував нараді надати йому право одноосібно давати «Київзеленбуду» доручення в частині розпорядження бюджетними коштами на озеленення міста. Однак підтримали цю ідею лише фракції “Солідарності” та “Батьківщини”.

Представник «Самопомочі» Олег Макаров заявив: «повноваження секретаря Київради не входить господарська діяльність і він не має права давати доручення комунальній організації, що знаходиться в підпорядкуванні Київської міськдержадміністрації. Це буде явним порушенням Конституції: рішенням Київради Прокопів хоче надати собі сумнівне право через доручення «Київзеленбуду» розпоряджатися коштами міського бюджету».

У підсумку ініціатива не була прийнята.

Раніше повідомлялося, що благодійний фонд “Володимира Великого”, заснований 18 червня 2015 року Володимиром Прокопівим і його дружиною Вірою знаходиться в стані ліквідації. 10 лютого 2016-го року закінчився термін, до якого кредитори могли подати до фонду претензії.

У прес-службі секретаря Київради Прокопіва інформацію про закриття фонду підтвердили.“Фонд був заснований ще тоді, коли Володимир Прокопів був бізнесменом. Але механізм збору коштів так і не був відрегульований. Фонд не зібрав жодної копійки за весь час свого існування.

Владимир Прокопив

У зв’язку з його неефективністю Володимир Прокопів вирішив закрити цей фонд”, – повідомили у прес-службі Володимира Прокопіва. У свою чергу, в Київраді схильні вважати, що секретар закриває свій фонд з інших причин. “Як правило фонди використовують під вибори. Це і відбів репутації і можливість за допомогою благодійної діяльності роздавати пайки і подарунки. Не візьмуся стверджувати, що Прокорпів заснував свій фонд для таких цілей, але багато кандидатів у депутати робили саме так”, – запевняє джерело KV.

Декларація

В 2017 році загальний дохід сім’ї Прокопів склав 7 698 116 гривень. Це більш ніж на 3 млн гривень більше, ніж подружжя змогло заробити в 2016 році. Володимир Прокопів в 2016 році отримав на основному місці роботи заробітної плати 288 112 гривень. Крім того, отримав дохід від здачі в оренду майна в загальній сумі 435 600 гривень.

Дружина Прокопіва отримала заробітну плату 38814 грн і дохід підприємницької діяльності в розмірі 4 737 859 гривень. Також секретар Київради вказав у декларації як дохід повернення боргу за договором відступлення майнових прав – 1 800 325 гривень. Крім того, в 2017 році сімейство отримувало страхові виплати, банківські відсотки і невеликі кредити.

Володимир Прокопів є власником квартири (71,4 м кв.), дому (114,1 м. кв.) та земельної ділянки (1000 м. кв) у Києві та квартири (42,4 м. кв.), вдома (114,1 м. кв), гаража, сараю, літньої кухні, вбиральні колонки і огорожі, офісу (53,3 м. кв.) та земельної ділянки (613 м. кв.) в Івано-Франківську. Дружина Прокопіва володіє двома земельними ділянками (565 та 559 м. кв.) і двома гаражами в Івано-Франківську і величезним будинком в Києві, площа якого становить 339,3 м. кв.

Автопарк сім’ї Прокопіва згідно з декларацією у 2017 році не змінився. У власності сім’ї автомобіль Mersedes Benz GLK 220 CDI 4 MATIC 2014 року випуску та автомобіль Mersedes Benz S-500 “2011 року випуску. Прокопів на своїх банківських рахунках зберігає 7 604 623 гривень, 6359 євро і 314 712 доларів. Згідно декларації Володимира Прокопіва, дохід від підприємницької діяльності його дружини за 2017 рік склав 4 737 859 гривень. Крім зарплати, сім’я секретаря Київради заробляє на наданні майна в оренду і на відсотках з банківських рахунків.https://www.youtube.com/watch?v=xyRmnVQ-AMs


  Дата народження
  21 серпня 1983
  Країна
  Україна
  Соцмережі