Володимир Прокопів
  • Дата народження
    21 серпня 1983
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Прокопів
4687

Володимир Прокопів

Прокопів Володимир Володимирович: заступник мера Києва і голова фракції «Євросолідарності» в Київраді

Володимир Прокопів - Фото 1

Прокопів Володимир Володимирович — людина «завгоспа» Порошенко, фігурант кількох будівельних скандалів, та екссекретар Київради, який намагався незаконно розширити свої повноваження.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Володимир Володимирович Прокопів народився 21 серпня 1983 року в місті Івано-Франківськ.

Освіта

Володимир закінчив у 2000 році природничо-математичний ліцей у рідному Івано-Франківську. Через п'ять років він отримав диплом радіофізика у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника. У 2007 році Прокопів отримав другу освіту — менеджера адміністративного управління в Тернопільському національному економічному університеті.

У 2012 році він став кандидатом хімічних наук, захистивши дисертацію у Прикарпатському університеті. У 2013 році Володимир закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого в Харкові.

Володимир Прокопів - Фото 2

Сім’я

Батько Прокопіва — Володимир Васильович — професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Мати — Зіновія Михайлівна — інженер-технолог.

Володимир одружений на Вірі Прокопів. Вона займається підприємництвом, керує консалтинговою компанією. У подружжя троє дітей. У 2007 році народився син Володимир, через два роки — донька Ольга, а у 2016-му — ще один син Матвій.

Кар'єра

Ще в 2002 році Володимир пробував стати депутатом. Він безуспішно балотувався в Івано-Франківську міську раду. У IV скликанні Верховної Ради Прокопів був помічником на громадських засадах парламентарія Віталія Коржа з ​​блоку Юлії Тимошенко.

У квітні 2005 року Володимир очолив представництво страхового акціонерного товариства «Остра» у Харкові. Через пів року зайняв посаду заступника голови правління компанії в регіоні.

Влітку 2006 року Володимир став помічником нардепа VI скликання Анатолія Матвієнка з «Нашої України». З квітня 2007 по грудень 2009 року Прокопів був співробітником відділу оздоровлення, праці та соціальної роботи Головного управління у справах сім'ї та молоді КМДА.

Володимир Прокопів - Фото 3

У 2009 році Володимир заснував і очолив ТОВ «ВП Груп», яка займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління. У травні наступного року він знову став помічником Анатолія Матвієнка у Верховній Раді. У 2010 році Володимир балотувався в Івано-Франківську міську раду від Республіканської платформи «Собор». Однак він програв вибори.

У грудні 2012 року Прокопів був уповноваженою особою Матвієнко на парламентських виборах по 17-му мажоритарному округу. У VII скликані парламенту Володимир став помічником нардепа Петра Порошенка. На початку 2014 року Прокопів перейшов на роботу в Державну інспекцію сільського господарства.

У травні того ж року він вперше став депутатом Київради. Був членом фракції «УДАР-Солідарність» і головою містобудівної постійної комісії. На позачергових парламентських виборах 2014 року Прокопів був на непрохідному 142-му номері в списку БПП.

Володимир Прокопів - Фото 4

У жовтні 2015 року Володимир знову успішно балотувався до Київради. У грудні він був призначений заступником мера і секретарем Київради. На цій посаді він залишався чотири роки.

У 2019 році Прокопів балотувався до Верховної Ради по 211-му мажоритарному округу від партії «Європейська солідарність». Але з 24,28% програв «слузі народу» Олександру Юрченко (34,73%).

Передвиборчий фонд Прокопіва склав майже 3 мільйони гривень. Він увійшов у двадцятку найбільших виборчих фондів парламентської кампанії 2019 року.

Громадський рух «Чесно» відзначав, що власних грошей, згідно зі звітом, Прокопів не витратив. Внески в його виборчий фонд були тільки від фізичних осіб. Так, його дружина вклала у його кампанію 299 тисяч гривень.

Володимир Прокопів - Фото 5

Уже через рік Володимир втретє став депутатом Київради. На виборах він йшов під другим номером у єдиному міському списку партії «Європейська солідарність».

У списку по 1-му округу (Голосіївський район) балотувався п'ятим. На окрузі конкретно за Прокопіва віддали свої голоси 5555 виборців. Володимир обраний по округу і по загальноміському списку. У новому скликанні він очолив фракцію «Євросолідарності» і став членом постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції.

Наприкінці 2020 року Прокопів був призначений заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.

Володимир — президент громадського об'єднання «Інститут відкритої політики». За інформацією ЗМІ, в орбіту впливу Прокопіва входить три інтернет-ресурсу: «Київ 1», «Київ 2» і «Великий Київ».

Компромат

Володимира Прокопіва пов'язують з членом «молодої команди Черновецького» і «завгоспом Порошенко» Сергієм Березенко, а також його дядьком Анатолієм Матвієнком.

У 2007 році ім'я Прокопіва засвітилося у пресі у зв'язку зі скандальними забудовами: компанією «Верлен» офісного центру на місці будівлі Інституту педагогіки та будівництва на вулиці Леоніда Первомайського біля метро «Кловська».

Володимир «прославився» своєю участю у справі про незаконну забудову парку «Кіото». Також у будівельні скандали потрапляла заснована ним консалтингова фірма «ВП Груп».

Володимир Прокопів - Фото 6

Журналісти назвали Прокопіва головою «прикарпатського клану» у КМДА. Ставши секретарем Київради, Володимир перетягнув до столиці своїх земляків. Володимир прилаштував їх у владу, бізнес і громадське життя. Серед його земляків був Ігор Хацевич, керуючий справами секретаріату Київради, Володимир Басалига, який керував КП «Госпкомобслуговування» і земельний «схемщик» Михайло Довбенко.

Восени 2017 року ЗМІ повідомляли про ще одну скандальну історію Прокопіва. Секретаря Київради звинуватили в тому, що він прагне незаконно розширити свої повноваження і прибрати до рук сферу озеленення міста.

Чиновник запропонував Київраді надати йому право одноосібно давати «Київзеленбуду» доручення в частині розпорядження бюджетними коштами на озеленення міста. Однак підтримали цю ідею лише фракції «Солідарності» і «Батьківщини».

Представник «Самопомочі» Олег Макаров зазначив, що у повноваження секретаря Київради не входить господарська діяльність і він не має права давати доручення комунальної організації, що знаходиться в підпорядкуванні Київської міськдержадміністрації.

Це було б явним порушенням Конституції. Рішенням Київради Прокопів хотів надати собі право через доручення «Київзеленбуду» розпоряджатися коштами міського бюджету. У підсумку ініціатива не була прийнята.

Володимир Прокопів - Фото 7

Під час парламентської кампанії 2019 року Прокопіва викрили у скупці голосів виборців. Його опонент, кандидат від партії «Слуга народу» Олександр Юрченко заявив, що агітатори секретаря Київради пропонували на 211-му окрузі виборцям тисячу гривень за голос. У своєму пості в соцмережах Юрченко опублікував посилання, по якому можна пройти і побачити відео, а також завантажити відомості з даними агітаторів.

У березні 2020 року під час локдауна у зв'язку з епідемією коронавируса Прокопів заявив про можливе часткове відкриття метро. Це висловлювання викликало обурення у мера Кличко. Столичний голова заявив, що думка секретаря Київради некомпетентна і безвідповідальна. ЗМІ запідозрили, що чиновник намагався підтримати свого патрона Сергія Березенко, у якого родичі мають бізнес в сфері реклами в метро.

Володимир Прокопів - Фото 8

Декларація

У грудні 2020 року Володимира Прокопів опублікував електронну декларацію про свої доходи за рік.

Заступник голови КМДА володіє квартирами у Києві (71,4 кв.м.) та Івано-Франківську (42,4 кв.м.), а також машиномісцем (17,8 кв.м.) у Києві. У спільній власності йому належить в Івано-Франківську: земельна ділянка (613 кв.м.), офіс (53,3 кв.м.), гараж (17,4 кв.м.), сарай (22,3 кв.м.) і літня кухня (16 кв.м.) у Києві: житловий будинок (598,6 кв.м.) та земельна ділянка (1370 кв.м.). Віра Прокопів має дві ділянки землі (565 і 559 кв.м.) та два гаражі (21,6 і 22,3 кв.м.).

Володимир Прокопів - Фото 9

З цінного рухомого майна Володимир задекларував швейцарський наручний годинник Vacheron Constantin. У грудні 2016 року він придбав автомобіль Mercedes Benz GLK 220 CDI 4MATIC 2014 року випуску за пів мільйона гривень. Віра Прокопів їздить на Audi E-Tron 2019 року випуску. У січні 2020 року автомобіль обійшовся їй у 2,1 мільйона.

За 2020 рік загальний дохід Прокопіва склав 1,2 мільйона гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 3,3 мільйона. У банках Володимир зберігає 711 тисяч гривень, 9874 євро і 160 тисяч доларів, у Віри — 1,9 мільйона гривень, 61 тисяча доларів і 6985 євро. Готівковими коштами чиновник задекларував 10 тисяч доларів, 60 тисяч гривень і 11 тисяч доларів, у Віри Прокопів — 200 тисяч гривень і 45 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Facebook

Згадки про персону