Українець у Лондоні: мiй прiоритет - робити все, щоб врятувати життя в Українi
Українець у Лондоні: мiй прiоритет - робити все, щоб врятувати життя в Українi

Українець у Лондоні: мiй прiоритет - робити все, щоб врятувати життя в Українi

Засновник програми підтримки стартапів UK-Ukraine TechExchange Андрій Довбенко розповiв британському виданню Startups.co.uk, чому інтеграція до британської технологічної екосистеми є надзвичайно важливою для військових зусиль його країни і як це допоможе врятувати життя.

Життя українського підприємця та інвестора різко змінилося у 2022 році. Вже більше двох років триває жорстокий та виснажливий конфлікт, спричинений росією, який залишив Україну зі зростаючим рахунком на відновлення на суму понад 1 трильйон доларів, а наших солдатів боротися за свої життя.

Подолання розриву

Проживаючи в Лондоні з молодою родиною з 2018 року, моя ситуація відрізнялася від ситуації моїх друзів-підприємців вдома, але я побачив спосіб, як я можу допомогти.

Швидко стало зрозуміло, що інновації є ключем до оборони України та її остаточного відродження. Ми всі добре знаємо про роль недорогих дронів у цій війні, але щоб нові технології працювали оптимально, їх потрібно тестувати в найсуворіших умовах із зворотним зв'язком від кінцевих користувачів. Інноваційні компанії потребують співпраці для покращення своїх продуктів – від компонентів до використання суміжних технологій, наприклад, компанія з розмінування може використовувати штучний інтелект або навіть космічні технології для масштабування своєї діяльності. І, що важливо, потрібне фінансування та доступ до капіталу. Я знав, що побудова мосту між Великобританією та Україною для сприяння цій роботі може змінити хід війни та врятувати життя вдома.

Оборонні технології та агротехнології – це два сектори, де інновації можуть мати дуже реальний вплив. Сьогодні, окрім виживання на полі бою, Україна стикається з викликом зробити сільськогосподарські землі безпечними та знову родючими. Земля розміром з Флориду зараз усіяна мінами, що означає, що один неправильний крок може призвести до смерті або каліцтва. Грунт, у якому знаходяться ці пристрої, піддається ризику довготривалого забруднення. Оскільки сільське господарство складає 41% від загального експорту України та 14% її зайнятості, розмінування цієї землі є критичним.

Сила зв'язків

Протягом минулого року я активно займався налагодженням цінних зв'язків у британській технологічній сфері. Незважаючи на моє походження з юридичної професії, я постійно знайомився із важливими гравцями британскької екосистеми – від Sifted Summit до Форуму досліджень і технологій оборони TechUK. Я відвідав Лондонську фондову біржу для робочої групи органу фінансових послуг TheCityUK, щоб обговорити розвиток фінансового центру в Україні. Я був радий спонсорувати запуск ініціативи UK-Ukraine TechBridge, підтриманої урядом Великобританії – партнерство з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством закордонних справ України.

Були сніданки з кібербезпеки, саміт WIRED Impact, симпозіум AI Fringe щодо штучного інтелекту та національної безпеки, а також захід з агропродовольства в Кембриджі, на якому розглядали використання автономних роботів, дронів і сенсорних даних для просування аграрного сектору. Нещодавно я відвідав захід з запуску майбутнього Cambridge Tech Week. Кожен із них розширює мережу контактів, які можуть підтримати моє бачення.

Оборона на передовій

Це дозволило мені заснувати програму підтримки інноваційніих компаний TechExchange, і я також зустрівся з багатьма стартапами, які могли б бути використані на передовій. Мій план – надати платформу стартапам, які мають інновації, спроможні змінити хід війни і наблизити перемогу України.

Для таких українських стартапів я хочу допомогти з міжнародним піаром, познайомити їх з інвесторами тут, у британській екосистемі. А від британських стартапів я хочу побачити нові технології на українському фронті. Здатність і можливість тестувати ці технології в реальних умовах, де миттєвий зворотний зв'язок неминуче призведе до подальших інновацій та більшої комерційної життєздатності, таким чином, на користь обох сторін, є ключовою частиною нашої роботи.

Завершальні думки

Все це здається далеким від того часу, коли я був молодим українцем, щойно закінчивши юридичний факультет, і вперше завітав до Лондона. Я гуляв по Портобелло Маркет і у мене вкрали гаманець. Це був 2006 рік, і моє знайомство з одним із найкосмополітичніших міст світу було не таким, як хотілося. Тепер це мій дім. І сьогодні, коли Україні так потрібна допомога, це місто віддає набагато більше мені та моїй країні.

Джерело матеріала
loader