Кухня ресторану «Бути Софі» відтворює унікальні київські традиції. Тут історія страв тісно переплітається з історіями жителів столиці, і зачаровує своєю автентичністю та теплотою. Наприклад, малиновий медовик з розовим варенням створений завдяки Розі Іванцовій, легендарній рестораторці, яку знав весь Київ.
Сучасна історія закладів Rose Family почалась саме з Рози Іванцової, яка у 1980 році очолила ресторан Odessa. Перестрибуючи десятиліттями, іі донька, а потім і онука перейняли хист до гостинності, очолювали заклади та відкривали нові. «Бути Софі» — серед них.
А ще Роза Олександрівна гарно готувала майже всі страви, але десерти — ніколи. Вона казала, що десерти добре виходять лише у людей м’яких за характером, а вона була зовсім не така. Роза Олександрівна обожнювала варення з роз. Про її великий чарівний сад у селі Мотовиловка ходять легенди, а варення з роз, яке прикрашає медовик у Софі, зварене саме з роз її саду. І у довершення цього фірмового десерту — посуд, на якому подається медовик, приїхав з французького вінтажного магазину, і щедро прикрашений розами.
Рецепт малинового медовику з розовим варенням від шефа закладу Ігоря Крамаренко
Коржі на медовик:
Борошно 250 г
Яйце куряче 50 г
Масло вершкове 75 г
Цукор 100 г
Мед 45 грам
Сода 5 г
Яйце, цукор, мед, масло і соду, постійно помішуючи, нагріти до 80 градусів. Всипати муку, перемішати. Тісто поділити на шматки по 100 грам. Розкатати як можна тонше та випекти при 180 градусах до темно-золотистого кольору.
Крем на медовик:
Сметана 30% 225 г
Вершки 33% 225 г
Цукрова пудра 40 г
Малинове кюлі 150 г
Вершки та сметану влити чашу міксера та охолодити в морозилці 5 хвилин. Збити на середніх обертах. Коли маса загусне, добавити цукрову пудру і збити до щільних піків. Додати малинове кюлі. Збити до однорідності.
Малинове кюлі:
Малинове пюре 200 г
Цукор 100 г
Пектин 5 г
Змішати цукор з пектином. Всипати в пюре. Нагріти до 100 градусів, постійно помішуючи. Охолодити.