Великий гід по сироватках для обличчя: навіщо вони потрібні та як їх використовувати
Великий гід по сироватках для обличчя: навіщо вони потрібні та як їх використовувати

Великий гід по сироватках для обличчя: навіщо вони потрібні та як їх використовувати

У світі, де догляд за шкірою постійно еволюціонує, сироватки для обличчя стали справжнім проривом. Цей концентрований активний догляд змінив наше уявлення про ефективну beauty-рутину, пропонуючи потужні рішення для тих проблем шкіри, вирішення яких раніше було прерогативою виключно салонних процедур. І разом з тим ми ще можемо почути питанням: «Навіщо мені сироватка, якщо я вже маю крем?». 

Великий гід по сироватках для обличчя: навіщо вони потрібні та як їх використовувати - Фото 1

Ексклюзивно для ELLE.UA кандидатка медичних наук, засновниця швейцарського бренду Instytutum Наталія Бобок розповіла, що таке сироватка, у чому її користь та як правильно інтегрувати її у щоденний догляд.

Великий гід про сироватки для обличчя: навіщо вони потрібні і як їх правильно використовувати

Для чого потрібна сироватка для обличчя

Сироватка — це максимально концентрований продукт з високим вмістом активних інгредієнтів, таких як антиоксиданти, кислоти та вітаміни. Завдяки молекулам меншого розміру, сироватки мають більш легку текстуру, ніж креми, і забезпечують проникнення високих концентрацій активних інгредієнтів в глибокі шари шкіри, тобто діють більш інтенсивно. Зазвичай, вони мають певний домінантний активний інгредієнт (або інгредієнти), і фокусуються на конкретних задачах. 

Як правильно підібрати сироватку

Підбирати сироватку варто під конкретну проблему, яку хочеться вирішити. Від боротьби з ознаками старіння до зволоження, від вирівнювання тону шкіри до боротьби з акне — існує сироватка практично для кожної потреби. 

Сироватки з мультимолекулярною гіалуроновою кислотою забезпечують глибоке зволоження, з ніацинамідом освітлюють шкіру і мають протизапальну дію, з пептидами — стимулюють вироблення колагену, покращуючи пружність шкіри. А сироватки нового покоління взагалі мультифункціональні та зазвичай впливають одразу на всі проблеми шкіри одночасно. У нас в Instytutum саме такі.

Які сироватки краще працюють восени

Якщо говорити про must have в міжсезоння, то вранці варто віддати перевагу серуму з антиоксидантами, з вітамінами С та Е. Адже саме антиоксиданти допоможуть нейтралізувати шкідливий вплив вільних радикалів, запобігти руйнуванню ДНК шкіри та відновлять її  від пошкодження ультрафіолетом та вирівняють тон. Найкраща форма для антиоксидантів саме активні серуми, вони магічно діють на шкіру.

А ввечері варто обрати сироватку з ретиноїдами, тому що вони запускають процеси відновлення, вирівнюють та підсилюють шкіру, і звісно ж, протистоять ознакам передчасного старіння і гіперпігментації. І взагалі — це компоненти з найсильнішою доказовою базою в плані ефективності, які забезпечать дивовижні результати. 

Осінь — найкращий час, щоб розпочати використання сироваток. Ви можете комбінувати сироватки між собою, використовуючи одну зранку, а іншу ввечері. Золотий стандарт у професійному догляді за шкірою вдома — ранкова сироватка з вітаміном С і вечірня — з ретиноїдами. Але тут дуже важливо обрати правильну форму компонента, яка буде діяти потужно, але й безпечно.

Великий гід по сироватках для обличчя: навіщо вони потрібні та як їх використовувати - Фото 2

Як обрати дієві та безпечні форми активів у сироватках

Для ранкової рутини обирайте жиророзчинний вітамін С (THD) у сироватках, адже він у 50 разів ефективніший за водорозчинний (аскорбінова кислота). Оптимальна концентрація вітаміну С THD — 15%. Аби запобігти окисленню, обирайте засоби у непрозорих місткостях з помпою.

Для вечірньої рутини краще обрати сироватки з ретиноїдами нового покоління — гранактивний ретиноїд (hydroxypinacolone retinoate) або інкапсульований ретинол. Їх можна використовувати в високих концентраціях — до 5%. 

Стережіться «олдскульних» ретиноїдів під такими назвами — ретинол, третиноїн, ізотретиноїн, алітретиноїн, етретинат, ацитретин, ретиніл пальмітат, ретиноїди третього покоління, які дійсно можуть провокувати небажані реакції. Вони агресивніші, подразнюють і сушать шкіру, і саме їх на ринку найбільше. Допустима концентрація цих ретиноїдів — до 1%, адже вище заборонена європейською регуляторикою і може спровокувати подразнення. 

Що краще для обличчя: сироватка чи крем?

Найкраще, звичайно, використовувати та крем, і сироватку, оскільки вони виконують різні функції. Сироватка завжди міститиме більші концентрації активів, але гарно підібраний крем дасть вам зволоження і підтримку гідроліпідного бар`єра, які абсолютно необхідні для того, щоб сироватка працювала, як треба. Тож так, варто наносити й те, і інше — спершу сироватку, потім — крем. 

На відміну від традиційних кремів, сироватки мають легку текстуру. Вони легко вбираються в шкіру, доставляють корисні речовини у глибокі шари епідермісу, забезпечуючи цілеспрямовану дію та видимі результати. Тому потрібно і те, і інше.

Чи можна обирати сироватку і крем різних брендів

Дуже важливо, щоб крем і серум діяли в синергії — тобто, щоб взаємодія інгредієнтів в обох засобах і ефект від їх дії перевищував суму їхніх індивідуальних дій. Тому важливо обирати догляд за шкірою від одного бренду. Це дає впевненість, що продукти будуть злагоджено діяти для досягнення результату, адже їх взаємодія клінічно протестована. Наприклад, взаємодія ретиноїдів і синьо-зелених водоростей значно посилює anti-age дію один одного. 

Водночас використання засобів двох різних брендів, навіть якщо вони призначені для тих самих цілей, може мати негативні наслідки через антагоністичну взаємодію компонентів. Це коли взаємодія між компонентами призводить до зниження їхньої ефективності або навіть негативного впливу на шкіру. Наприклад, комбінація бензоїл пероксиду і ретиноїдів, які нейтралізують дію один одного, суттєво знижує загальну ефективність лікування акне. 

Тобто, вибір продуктів одного бренду не лише знижує ризик небажаних реакцій, але й сприяє досягненню передбачуваних результатів у догляді.

Як правильно читати етикетки зі складом сироваток

Керуйтесь принципом «спершу активи». При читанні етикетки варто пам`ятати, що компоненти на ній перераховані за наступним принципом: всі компоненти, яких в складі більше 1%, перераховують від найбільшого до найменшого, а ті, яких 1% і менше —  в довільному порядку. Перші компоненти у списку завжди містять найвищу концентрацію. 

Логічно, що найпершим компонентом у складі сироваток буде йти розчинник, вода, і це абсолютно нормально. А от наступними в списку мають бути активи (якщо, звісно, ми говоримо про робочий продукт). Тож шукайте на початку списку активні компоненти: вітамін С THD, AHA та BHA-кислоти, гідроксіпінаколон ретіноат, ніацинамід, стовбурові клітини рослин, мультимолекулярну гіалуронову кислоту тощо. 

Також майте на увазі, що дійсно високі концентрації бренди зазвичай виносять на етикетку у відсотках. Тобто, якщо написано серум з вітаміном С без пояснень, може бути, що його там зовсім небагато і цей продукт не забезпечить бажаний результат.

Великий гід по сироватках для обличчя: навіщо вони потрібні та як їх використовувати - Фото 3

Як правильно користуватися сироваткою для обличчя

Сироватка — це крок номер три вашої щоденної beauty-рутини, після очищення і тонізації шкіри. Як правильно використовувати сироватки: нанесіть дві-три краплі сироватки на долоню, розподіліть її по обличчю, і легкими рухами «вбийте» сироватку у шкіру. Дайте їй повністю ввібратися протягом 30-60 секунд, і завершіть рутину зволожувальним кремом, який «запечатає» активні інгредієнти сироватки в шкірі. І, звісно ж, для захисту від сонця, обов’язково нанесіть SPF50+. 

Ключ до успішного використання сироваток полягає у правильному виборі та послідовному застосуванні разом з іншими важливими етапами протоколу beauty-рутини. З правильно підібраною сироваткою ви зможете насолоджуватися здоровою, сяйливою шкірою та отримувати компліменти оточення. 

І пам’ятайте, догляд за шкірою — це любов до себе. А якщо порівнювати зі спортом, то це скоріше марафон і точно не спринт. Будьте терплячі, послідовні та системні у своєму догляді, і результати не змусять себе довго чекати.

Розкажіть про улюблені топ сироватки для догляду за шкірою

Для ранкової рутини мій фаворит — сироватка з вітаміном C THD —  ANTI-Wrinkle Brightening C-Erum, який при супердієвій концентрації вітаміну С (15%) містить ще один потужний антиоксидант — вітамін E і ніацинамід, який висвітлює та заспокоює шкіру, трипептид-5, що збільшує синтез колагену, а ще — сквалан та мультимолекулярний комплекс гіалуронової кислоти для інтенсивного зволоження. 

Великий гід по сироватках для обличчя: навіщо вони потрібні та як їх використовувати - Фото 4

Для вечірнього догляду я  обираю надпотужну сироватку Pro-Grade Anti-Aging X-Strength Retinol Serum з 8% ретиноїдним комплексом (5% гранактивного ретиноїду і 3% синьо-зелених водоростей), омолоджувальним пептидом P3, що ефективно розгладжує зморшки, висвітлює пігментні плями, вирівнює тон і текстуру шкіру без побічних ефектів. Також у складі вітамін E, олія абрикосових та виноградних кісточок, алантоїн та провітаміном B5, які забезпечують заспокійливу та протизапальну дію. 

Великий гід по сироватках для обличчя: навіщо вони потрібні та як їх використовувати - Фото 5

Ми в Instytutum завжди балансуємо високотехнологічний активний інгредієнт в сироватках — ретиноїди, кислоти — з заспокійливими мʼякими активами, щоб зберегти шкіру в гармонії, досягти вираженого ефекту, діючи потужно, але мʼяко і безпечно водночас, без подразнення. 

Саме такий science-based підхід у догляді пропагують зіркові лікарі найвибагливіших селебріті Голлівуду, адже пріоритетом акторок є швидкі виражені результати без побічних ефектів і довгого процесу реабілітації. 


Джерело матеріала