19, 20 та 23 жовтня у Львівському Театрі Лесі Українки відбудеться прем’єра вистави “Плейлист подорожнього” за драматургією та у режисурі Анастасії Косодій.
Ця вистава виникла завдяки військовому з позивним Адлер, який під час проходження реабілітації у Львові, прийшов у Театр Лесі, щоб поділитися своєю історією.
Адлер народився в Криму, брав активну участь у Революції гідності, у 2014 році вступив до лав ЗСУ, був учасником бойових дій під Маріуполем, в районі Сартани та на “Азовсталі”, а потім потрапив у полон. Рік тому, після обміну він повернувся назад в Україну.
“Коли він потрапив на реабілітацію у Львів, він ходив в оперу і подумав, що було б непогано зробити також виставу про його досвід. Він почав думати про способи реабілітації для нього та його побратимів, щоб робити щось таке як акторську студію, в якій професійні актори будуть займатися з бійцями, які проходять зараз лікування. І він з цими двома ідеями прийшов до міської ради, а вони в першу чергу звернулися до театру Лесі Українки”, – зазначає директорка театру Ольга Пужаковська.
Ольга запропонувала військовослужбовцю працювати з драматургинею та режисеркою Анастасією Косодій, після чого вони домовилися про кілька зустрічей. П’єса до вистави створювалася з історій життя “Адлера”, який повністю довірився роботі команди.
Однак вистава складається не тільки з документальних розповідей військового. У сюжет також вплетені особисті історії акторів та актрис, долучених до постановки. Режисерці Анастасії Косодій було важливо додати їхні голоси, оскільки більшість з них кожного тижня відвідують поранених воїнів у госпіталях, а також мають військовослужбовців у своїх родинах.
“З самого початку наших розмов, коли він сказав, що дуже любить ходити в оперу, що це його дуже розслабляє та надихає, я зрозуміла, що музика має стати точкою входу для розповіді його історії”, — розповідає Анастасія Косодій.
Так, до команди творців та творчинь долучилися два композитори – Юрій Гуржи та Григорій Семенчук. Юрій – музикант і автор пісень, відомий як учасник колективів RotFront і The Disorientalists, співпрацював із гуртом “Жадан і Собаки”, Shantel та багатьма іншими. Григорій Семенчук – поет, куратор і продюсер багатьох мистецьких проєктів, засновник і вокаліст гурту “BRAT”, а також співзасновник поетичного гурту “Landschaft”. Оскільки вистава має назву “Плейлист подорожнього”, то і музика поєднує багато жанрів – блюз, хіп-хоп, тріп-хоп тощо. Пісні органічно вплетені у сюжет вистави та ілюструють життєвий шлях героя. Наприклад, глядач почує пісню про Крим, батьківщину Адлера, про Харків, а також про досвід перебування на Азовсталі.
До творчої команди також доєдналася відома львівська художниця Тереза Барабаш. Тереза працює у сфері текстилю, інсталяції, аудіовізуального мистецтва. За свою діяльність неодноразово отримувала нагороди, серед інших – дві найвищі відзнаки – Золоту медаль та Нагороду фундації Akapi за найкращий дебют на 15 Міжнародному трієнале художнього текстилю в Лодзі за роботу «Дощ inUA».
Це буде її перший досвід в театральній сценографії. Вона відповідатиме, як за загальну візуальну картинку, так і за створення костюмів. Одним з ключових матеріалів для створення візуальної складової вистави Тереза обрала скло як маркер крихкості, тендітності та чуттєвості.
“Плейлист подорожнього” – це вистава-рупор для військовослужбовця Адлера, який одного дня вирішив розповісти про свій життєвий шлях. Ця робота не бере на себе відповідальності будь-як переписувати цю розповідь. Актори, композитори, драматургиня та режисерка зібрались в одній команді, щоб спільно підсилити голос Адлера. Підсилити, аби його могли почути всі.
- Режисерка та драматургиня – Анастасія Косодій
- Сценографка та художниця з костюмів – Тереза Барабаш
- Автори пісень: Юрій Гуржи, Григорій Семенчук
Тривалість: 1 год 50 хв (без антракту)
Ролі виконують:
Жінка якій пощастило – Таїсія Малахова
Чоловік який хоче допомогти – Ростислав Колачник
Чоловік якому все ясно – Михайло Понзель
Жінка на межі – Анастасія Перець
Жінка в очікуванні – Тетяна Шелельо
Вистава “Плейлист подорожнього” відбудеться на малій сцені Театру Лесі.
Квитки на прем’єрні покази 19, 20 та 23 жовтня вже розкуплені. Квитки на покази у листопаді можна придбати за посиланням.
Проект реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні та за підтримки Львівської Міської Ради.
Анастасія ІВАНЕС