Переважну більшість квартир учасники державної програми єОселя купують на вторинному ринку — це 70,4% угод, повідомляє obozrevatel.com.
«єОселя досі сфокусована на вторинному ринку, адже 70% угод здійснюються саме там. На початку жовтня Кабмін оголосив про внесення змін до програми, які мають стимулювати продажі на первинці, — зазначає комерційна директорка ІнтергалБуду Анна Лаєвська. — Тепер акцент у програмі робитиметься на житло віком до трьох років або на житло, яке перебуває на етапі будівництва».
Це може змінити розподіл угод на користь продажів у забудовників.
Програма єОселя передбачає пільгові кредити під 3% для військових, ветеранів, переселенців, медиків, науковців та освітян і 7% — для решти.
При цьому найбільше кредитів (понад 20%) узяли саме ці останні — ті, хто не належить до пільгових категорій. На другому місці — поліцейські (20%), далі йдуть військові (17%). Хоча основна мета програми — допомогти переселенцям, які втратили житло, вони становлять лише 2,2% від учасників програми.
Квартири за допомогою програми купують зокрема й у дорогих будинках бізнес-класу, зауважує Лаєвська.
Загалом за час існування програми видали 13,6 тисячі кредитів на 22 мільярди гривень, і майже половина з них (понад 46% угод) припадає на Київ та область.
Зміни, які внесли у програму єОселя, передбачають:
- з одинадцятого року річна ставка зростатиме на 3%. Наприклад, якщо перші 10 років позичальник виплачує за кредитом 7% річних, то з 11-го — 10%;
- переселенцям дозволили брати квартири та будинки, від моменту здачі в експлуатацію яких минуло до 10 років — раніше було до трьох років;
- розмір першого внеску за іпотекою для українців віком до 25 років знизиться з 20 до 10%;
- скористатися програмою єОселя відтепер можуть українці, які беруть участь в інших держпрограмах із житла, зокрема у єВідновленні;
- з 18 грудня цього року житло для внутрішніх переселенців зможуть придбати їхні родичі.
- #єОселя
- #Житло
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті