Поезія у голосах та музика: якою була "Земля поетів" у Львові
Поезія у голосах та музика: якою була "Земля поетів" у Львові

Поезія у голосах та музика: якою була "Земля поетів" у Львові

На фестивалі побувала кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.

Кожна локація фестивалю була співзвучна іменам знаних українських письменників та письменниць: Шевченко, Леся, Франко, Стус та Антонич. А окремо розташувався простір голосів, де всі відвідувачі мали нагоду почути архівні записи голосів поетів минулого.

"Ми робимо цей фестиваль не просто як фестиваль, це наш опір і наша боротьба. Це великий шлях, яким ми маємо йти. Кожен український поет є більше ніж поет, тому що його слово стається дією. Інколи треба бути дуже обережним зі словами. Але насамперед ми маємо мати нашу зброю, наше слово, і ставати завжди із ним в оборону нашої країни, нашої держави, нашої нації", – відзначила на відкритті засновниця Мар'яна Савка.

фестиваль "Земля поетів" у Львові

"Земля поетів" органічно поєднала у собі виступи музикантів разом з читаннями поетів, дискусії та розмови про поетів та їхню творчість, а також перформанси.

У перший вечір "Мертвий півень" творив поетично-музичне дійство спільно з Мариною Пономаренко, Юлією Мусаковською та Мар'яною Савкою, представляючи нові кооперації та нагадуючи вже знані. Зокрема музиканти разом з Мариною Пономаренко презентували пісню "Урвище", а з Мар'яною Савкою – "Серце". Тим часом співану з Юлією Мусковською "10 куль" знали вже чи не всі поціновувачі творчості гурту, яких на фестивалі зібралося чимало.

фестиваль "Земля поетів" у Львові

Фото: Андріана Стахів

А лише якусь мить перед тим Віктор Морозов і Костянтин Москалець разом з гуртом "Четвертий кут" виконували культову пісню "Вона", яку довелося повторити ще раз, адже різновікова публіка впевнено і наполегливо просила ще. Прозвучала й добре відома пісня Морозова "Треба встати і вийти". 

І завершили перший фестивальний вечір ще одні легенди української музики – "Кому Вниз", під вірші Дмитра Лазуткіна та Ярини Чорногуз.

фестиваль "Земля поетів" у Львові

Фото: Андріана Стахів

Другий день також відзначився великою кількістю читань та розмов, серед яких і частинка програми під назвою "Шістдесятники: покоління відважних", під час якої своє музично-поетичне слово взяли Сестри Тельнюк, які між іншими творами презентували колискову на слова Вінграновського і заспівали пісню "Скрипка" на батькові слова. Що пригадати та розповісти про батька мала й Соломія Чубай, читаючи його поезію та виконуючи пісні на його вірші. А після відбувся показ стрічки "Чубай. Говорити знову", яка привідкриває завісу на життя відомого поета.

фестиваль "Земля поетів" у Львові

Фото: Андріана Стахів

Окрім того, на гостей ще чекало продовження музичної частини – "Пиріг і батіг" із потужною програмою "Замордовані" та гурт Nazva у залі "Шевченко", і на фінал зустрічав своїм голосом та поезією Юрій Андрухович із музикою польського гурту Karbido.

Ще однією надзвичайно важливою частиною обох фестивальних днів була благодійна складова. Усі учасники та гості події мали змогу долучитися до збору на нічні приціли для 225-го окремого штурмового батальйону, адже "Світелку, я не можу без твого донату" – закликали плакати з цитатами-нагадуваннями від Остапа Сливинського, а кожен поет та музикант нагадував про потрібність донату будь-якого розміру. Окрім того, відвідувачі могли долучитись до підтримки книгами Публічної бібліотеки Снігурівської міської ради на Миколаївщині.

Інші новини культури

Національний театр імені Марії Заньковецької представив свій новий логотип, шрифти, кольорову гамму, дизайн афіш та інші важливі для театру візуальні речі, що їх розробив спільно з Happy Design Agency. 

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького презентувала оцифровані твори зі своєї колекції, цьогоріч до цифрового архіву додали 1860 об'єктів зі збірок та фондосховищ. Цифрова колекція спадщини галереї дає змогу не лише побачити її у найрізноманітніших куточках світу, але й допомагає у процесах реставрації, а також важлива на випадок руйнувань, оскільки під час війни в Україні, на жаль, це зовсім не поодинокі випадки.



Джерело матеріала
loader