Про це повідомляють агенція Gres Todorchuk, яка розробила концепцію павільйону, та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
"У 2024 році концепція павільйону побудована на ідеї спільних зусиль, що виростають у великі зміни. Основний матеріал павільйону - український екологічний папір з живим насінням різнотравʼя", - йдеться у повідомленні.
Як пише Міністерство, після завершення конференції фрагменти стін висадять у країнах-партнерах України як символ спільних дій, що проростають у майбутнє.
Зазначається, що художниця Олександра Жумайлова створила на стінах зображення площею понад 120 кв. м, розмістивши 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості України.
Зокрема, серед них - технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що створюють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери та інші українські інновації, що вже використовують у США, Великій Британії та Японії.
У Міндовкілля також зазначили, що за час повномасштабного вторгнення Росія вчинила проти довкілля понад 6,5 тис. злочинів. Обсяг викидів парникових газів сягнув 180 млн тонн. Майже 3 млн га лісів пошкоджені через війну. Заміновано 139 тис. кв. км земель - це втричі більше, ніж площа Швейцарії.
- 11 листопада в Баку, Азербайджан, розпочався щорічний саміт ООН COP29, покликаний оцінити поточний стан клімату, визначити міжнародні стандарти та зобов’язання, а також сприяти їх виконанню.
-
Українські організації UAnimals та Save Dnipro презентували на міжнародній кліматичній конференції ООН 3D-окуляри, через які можна побачити наслідки екологічних злочинів РФ.