Книжкові клуби в «Паперовому житті», book.ua, «Закапелку» та Readeat: що читають та як долучитися
Книжкові клуби в «Паперовому житті», book.ua, «Закапелку» та Readeat: що читають та як долучитися

Книжкові клуби в «Паперовому житті», book.ua, «Закапелку» та Readeat: що читають та як долучитися

Українці – нація, яка воює і читає. Тому не дивно, що дедалі популярнішими стають різноманітні книжкові клуби. В кожного з них своя атмосфера й свої правила, але дещо спільне все ж є – це чудова можливість не просто обговорити літературу, а й поспілкуватися з цікавими людьми, дізнатися щось нове і просто приємно провести час. Ми попросили лідерів українських книгарень «Паперове життя», book.ua, «Закапелок», Readeat та «ТуТ» розповісти про власні книжкові клуби та інші заходи, які відбуваються в їхніх закладах.

В «Паперовому житті», book.ua, «Закпелку» та Readeat розповіли, як проходять книжкові клуби в їхніх книгарнях. Фото: 1 – Наталія Черкас, 2 – Depositphotos, 3 – Наталія ПаромськаВ «Паперовому житті», book.ua, «Закпелку» та Readeat розповіли, як проходять книжкові клуби в їхніх книгарнях. Фото: 1 – Наталія Черкас, 2 – Depositphotos, 3 – Наталія Паромська

Наталія Черкас

Наталія Черкас розповіла, що в «Паперовому житті» поки відбуваються клуби інших засновників і порадила відвідати «Літературний чай». Колаж: MC.today

Наталія розповіла нам, що у «Паперового життя» ще немає власного книжкового клубу, але в майбутньому в книгарні планують організувати щось цікаве та нестандартне. 

Тим часом тут відбуваються зустрічі клубів інших засновників. Наталія рекомендує відвідати «Літературний чай» книжкових блогерок Марі та Вікторії.

«Їхні зустрічі завжди минають дуже весело та цікаво. Кожного разу вони обговорюють книгу по дві, а то й більше годин, спонукають до дискусій та глибоко аналізують твори», – поділилась Наталія.

Анастасія Виноградова

  • Адміністраторка книгарні book.ua

Анастасія Виноградова розповіла, кого книгарні мережі залучають до літературних подій та як обирають книги. Колаж: MC.today

Анастасія розповіла, що в book.ua є власний клуб – це «Книжковий клуб твого міста».

«Ми проводимо цікаві зустрічі та залучаємо до обговорення книг блогерів, сучасних українських письменників, а також редакторів видавництв та військових», – поділилась Виноградова.

Серед них відома блогерка Сандра Чабанюк та українські письменники Софія Андрухович, Сашко Столовий, Олена Полякова. Часто саме автори книг беруть участь в обговоренні та спілкуються з аудиторією.

«Зазвичай ми обираємо бестселери. Наприклад, разом із книжковою блогеркою й модераторкою зустрічі Сандрою Чабанюк та головною редакторкою видавництва Artbooks Мариною Курочкіною обговорювали бестселер-сенсацію про жінку, яка самотужки здобула своє право на освіту», – розповіла Анастасія.

Також на зустрічі клубу запрошують популярних та відомих сучасних авторів. До прикладу, разом із Софією Андрухович на одній із них обговорювали книжку «Її порожні місця» Анни Грувер.

«Водночас ми не обмежуємось обговоренням лише художньої літератури, а експериментуємо із жанрами», – додала Анастасія.

Читайте також: Що почитати англійською: в Readeat, «ТуТ» та book.ua розповіли, які книги обирають українці

На одну із зустрічей клубу запросили блогерку-мистецтвознавицю Олену Полякову і співзасновницю видавництва «Ще одну сторінку» Анастасію Бідонько на обговорення книжки «Мистецький злодій» Майкла Фінкеля.

«Також спільно з “Фронтменами”, Сергієм “Харизматом” Величанським та ведучою зустрічі Анаід Агаджановою тут проводили книжковий клуб та обговорювали книгу “Шляхи ефективності”. Це хороший вибір для тих, хто шукає відповіді на запитання про ефективність бізнесу в житті та саморозвитку», – розповіла Виноградова.

Наталія Паромська

Наталія Паромська розповіла про регулярні клуби, які проводять в «Закапелку», та про атмосферу, що панує під час зустрічей. Колаж: MC.today

Наталія розповіла, що в «Закапелку» постійно відбуваються різні події: це і кіноклуби, і майстеркласи, і звісно ж, книжкові клуби. Вона радить відвідати «Вино і фентезі», «Буксвоп», «Книжковий клуб від “Закапелку”» та «Книжкові пліткарки». 

Це ті книжкові клуби, які відбуваються в книгарні регулярно. Кожен із них присвячений різній літературі – переважно художній. На зустрічах створюють атмосферу, в якій оживають історії, народжуються нові ідеї та формується коло однодумців.

«Захопливі дискусії, несподівані відкриття та лампова атмосфера – чудова опція для проведення часу не лише з користю, а й із задоволенням», – розповіла Наталія. 

До всіх цих подій можна долучитися безпосередньо у книгарні, а стежити за анонсами – в Instagram «Закапелку». 

Анастасія Стрельнікова

  • Директорка з маркетингових комунікацій Readeat

Анастасія Стрельнікова поділилась тим, що учасники книжкових клубів Readeat часто отримують приємні бонуси. Колаж: MC.today

Анастасія порадила відвідати книжковий клуб Readeat і взагалі підтримати розвиток культури книжкових клубів в Україні. 

«Наразі в нас дві постійні модераторки та понад 200 учасників. Ми запрошуємо блогерів, окремі спільноти або проводимо зустрічі самостійно. Зазвичай на клуби обираємо художні книжки, але не концентруємось на одному жанрі, тому і любителям трилерів, і фанатам фентезі буде комфортно відвідати один із наших клубів», – розповіла вона.

Читайте також: Відкриття року: які книги обов’язково радять прочитати співробітники українських книгарень

Книжковий клуб Readeat – це дві постійні зустрічі на місяць у книгарні на Антоновича, 50 в Києві, а восени започаткували такі зустрічі і в книгарні, розташованій в столичному ЖК «Комфорт Таун» за адресою Березнева, 12. До участі часто запрошують видавців. Вони розповідають цікавинки про видання книжок, а також заохочують членів клубу різними додатковими бонусами. 

«Багато уваги приділяємо затишній атмосфері, яку створюємо в наших книгарнях. Наші клуби про комфортне і дружнє спілкування серед друзів Readeat. Дуже радіємо теплим відгукам читачів у соцмережах або коли нашими клубами цікавляться підлітки. Для нас це знак, що ми на правильному шляху», – додала Анастасія.

Роман Крижанівський

  • Засновник та головний редактор видавництва «ТуТ»
  • Сторінка спікера в соцмережі: Instagram

Роман Крижанівський загалом розповів про книжкові клуби й підтвердив, що їхня кількість зростає. Колаж: MC.today

Роман відзначив, що останнім часом книжкових клубів стало значно більше. І не лише в Україні, але й за кордоном. Знайти їх можна за пошуком у соціальних мережах або месенджерах. 

«Жанри там найрізноманітніші. Зазвичай зустрічі відбуваються раз на місяць. Рідше – раз на тиждень. Клуби читають абсолютно різножанрові книги. Тут важко щось виокремити. Але те, що їхня кількість офлайн та онлайн виросла, – це факт», – підсумував Роман.

Нагадаємо, раніше засновники та співробітники книжкових магазинів «Закапелок», Readeat, «Паперове життя», book.ua та «ТуТ» розповіли, які твори у 2024 році виявились найпопулярнішими серед гостей цих книгарень.

Джерело матеріала
loader