OpenAI сплачуватиме «податок на Google» в Україні з 2025 року. Що відомо
OpenAI сплачуватиме «податок на Google» в Україні з 2025 року. Що відомо

OpenAI сплачуватиме «податок на Google» в Україні з 2025 року. Що відомо

OpenAI, яка розробила чат-бот ChatGPT, буде сплачувати в Україні так званий «податок на Google». Компанія запроваджує ПДВ у розмірі 20% з 1 січня 2025 року, йдеться в листі до користувачів.

openAI Данило ГетманцевOpenAI сплачуватиме так званий «податок на Google» в Україні – Данило Гетманцев уточнив деталі. Фото: depositphotos, Facebook / Данило Гетманцев depositphotos,

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram з посиланням на лист від OpenAI, надісланий користувачам платної версії.

«Ми хочемо повідомити вас про запровадження податку на додану вартість у вашому рахунку-фактурі, який буде запроваджено з 1 січня 2025 року. Вам потрібно буде оновити свій обліковий запис OpenAl, щоб додати дійсний ідентифікаційний номер платника ПДВ», – ідеться в листі.

Це можна буде зробити в розділі «Податковий статус та ідентифікаційний номер». Якщо ж користувач не вкаже свій дійсний податковий номер до 1 січня, тоді компанія буде змушена нарахувати і стягнути ПДВ у розмірі 20% з його рахунку.

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив Forbes Ukraine, що OpenAl стала на облік 11 листопада 2024 року, а платником ПДВ компанія є з 12 листопада. OpenAI звітуватиме за четвертий квартал 2024 року вже наступного року.

Читайте також: «Важливо показати, що “Дія.City” – успішний проєкт». Гетманцев про «Дія.City», ФОП і податки

Додамо, що зараз місячна підписка на ChatGPT Plus коштує $20, групова – $25.

Що відомо про «податок на Google»

У червні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про «податок на Google». Він почав діяти з 1 січня 2022 року. Закон зобовʼязав іноземні техногіганти сплачувати 20% ПДВ з доходів від продажу електронних послуг.

У 2022 році «податок на Google» приніс 4,3 млрд грн, за весь 2023 рік – понад 8 млрд грн ПДВ. А за третій квартал 2024-го платники цього податку задекларували понад 3,1 млрд грн (€32,5 млн та $38,7 млн) податкових зобов’язань.

  • У жовтні ВР ухвалила у другому читанні закон про збільшення податків. Однак за більш як місяць президент так і не підписав документ. Чому так і які можливі наслідки – в матеріалі.
Джерело матеріала
loader