Виставка «Прозорість». Художнє скло, вітраж, графіка, живопис
Виставка «Прозорість». Художнє скло, вітраж, графіка, живопис

Виставка «Прозорість». Художнє скло, вітраж, графіка, живопис

13 грудня о 17.00 у Національному музеї декоративного мистецтва України відкривається виставка «Прозорість», яка представляє твори художнього скла, вітражного мистецтва, графіки та живопису. Авторами робіт є три знані київські мисткині – Лариса Піша Оксана Стратійчук Олена Придувалова, а також видатний майстер художнього скла Іван Аполлонов (1933-2018). 

Лариса Піша підготувала серію елегантних вітражів із флористичними мотивами, Оксана Стратійчук – витончених друкованих композицій із кольоровим зображеннями квітів і трав, Олена Придувалова – гуашевих листів різного формату, де є драматичні образи букетів, трав, дерев, урбаністичних пейзажів, а також і скляних посудин, що живуть у її майстерні.

Окрасою виставкової експозиції є роботи народного художника України Івана Аполлонова з колекції музею. Невловима ясність, яскравість, прозорість цих творів дає ледь відчутний подзвін свята, що бринітиме у залах музею кілька зимових місяців.

«Поєднання скла, рослин, квітів відтінятиме ідею «морозних пагонів на шибках»: по контрасту із сезоном запропонована мисткинями ідея чіткого і ясного бачення того, що відбувається у нашому житті, є усвідомленим переживанням того факту, що світло перемагає, а тендітність, крихкість кожного дня життя зігріта грою його променів», – зазначає кураторка виставки – відома мистецтвознавиця Діана Клочко. 

Виставка триватиме до 26 січня 2025 року.

Для довідки:

10 вересня 1930 р. у с. Ярославців Лог Родинського району Алтайського краю РФ народився Іван Григорович Аполлонов (1930–2018) – народний художник України, яскравий представник «київської школи» художнього скла. Професійну освіту він здобув у Кременчуцькому художньо-ремісничому училищі (1949–1951) та Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. В.Г. Мухіної (1952–1960).

З 1960 р. почав працювати на Київському заводі художнього скла, де створив зразки для малосерійного виробництва. З часом Івана Аполлонова все більше стали захоплювати декоративні можливості гутного скла.

У творчому доробку художника чільне місце займає шевченківська тематика. Митець – один із небагатьох художників, який у своїх творах застосовував живопис на склі – традиційний для українського гутництва засіб декорування виробів.

Художник працював і в галузі образотворчого мистецтва. Це пейзажі з різних куточків світу, написані темперою, аквареллю, олівцем, фломастером. Він є автором живописних портретів видатних українок: К. Білокур, М. Примаченко, Т. Пати, Н. Білокінь, Г. Собачко-Шостак, М. Буряк.

Багато і плідно І.Г. Аполлонов займався громадською робою. Тривалий час очолював секцію декоративно-прикладного мистецтва Національної спілки художників України, був учасником багатьох виставок як в Україні, так і за кордоном, брав участь у Міжнародних симпозіумах з гутного скла, які відбувались у Львові. Твори митця зберігаються в багатьох музеях і приватних колекціях.

 



Джерело матеріала
loader