Індія хоче підвищити народжуваність. Чого це раптом?
Індія хоче підвищити народжуваність. Чого це раптом?

Індія хоче підвищити народжуваність. Чого це раптом?

Індія — найбільша за кількістю населення країна світу, в ній живе 1,45 мільярда людей. Здається неймовірним, що влада двох штатів, Андгра Прадеш і Таміл-Наду, виступили за ініцітиви, спрямовані на збільшення народжуваності, повідомляє BBC.

У цих штатах заявили, що відмовляться від обмеження мати не більш як двох дітей на родину. Сусідній штат Телангана також розглядає відмову від цієї політики.

У 1950 році народжуваність в Індії становила 5,7 дитини на одну жінку, а нині впала до менш як двох. Найбільше коефіцієнт народжуваності падав у південних штатах: наприклад, у Таміл-Наду він досяг рівня двох у 1998 році, а зараз складає 1,4 дитини на одну жінку. Це приблизно рівень європейських країн.

Південні штати з нижчою народжуваністю побоюються, що цей чинник вплине на їхнє представництво на виборах і, відновідно, у парламенті та, зрештою, на доходи регіонів.

«Вони бояться, що зазнають збитків за власну ж ефективну політику контролю народжуваності, незважаючи на те, що мають кращі економічні показники і роблять значний внесок у федеральні доходи», — пояснює професор демографії Міжнародного інституту наук про народонаселення Срінівас Голі.

У 2026 році Індія переглядатиме розподіл виборчих регіонів, що може скоротити кількість місць у парламенті для економічно успішних південних штатів. Густонаселена північ, натомість, отримає більше місць.


Демографи, утім, вважають, що цю проблему можна вирішити перемовинами. А ось значно серйозніше питання — це швидке старіння населення. Якщо Франції знадобилося 120 років, аби кількість літніх людей зросла з 7% до 14%, в Індії це зайняло менш як три десятиліття.

В Європі народжуваність знизилася завдяки покращенню рівня життя, освіті та урбанізації. А от Індія завдячує агресивним соціальним програмам. У штаті Андгра-Прадеш народжуваність впала до рівня Швеції — 1,5, але ж дохід на душу населення у 28 разів нижчий. Понад 40% індійців віком від 60 років належать до найбідніших верств.

Коефіцієнт народжуваності 1,8 призводить до повільного і керованого скорочення населення. Однак коефіцієнт 1,6 або нижче може спровокувати скорочення швидке і некероване. Менша кількість людей досягатиме репродуктивного та працездатного віку, що матиме економічні та політичні наслідки.

Демографи скептично налаштовані щодо примусу та заохочення жінок народжувати більше. Радять сфокусуватися радше на продовженні трудового віку шляхом покращення рівня життя та медицини — аби люди лишалися активними довше.

  • #Індія
  • #демографія

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader