Львів став фіналістом конкурсу «Європейська столиця культури 2030»
Львів став фіналістом конкурсу «Європейська столиця культури 2030»

Львів став фіналістом конкурсу «Європейська столиця культури 2030»

Місто Львів успішно пройшло перший етап відбору і увійшло до фіналу конкурсу «Європейська столиця культури 2030», де змагатиметься за цей престижний титул із містом Никшич (Чорногорія).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

Зазначається, що наступний етап передбачає доопрацювання заявок фіналістами, після чого журі восени 2025 року ухвалить остаточне рішення.

У міністерстві зауважили, що цьогоріч Львів став першим українським містом, яке бере участь у конкурсі такого рівня. Підготовка заявки тривала майже пів року, а до процесу її формування долучилось понад 500 фахівців у сферах культури, освіти, історії, психології, медіа та з інших напрямів. Серед учасників, зокрема представники культурних індустрій, митці, дослідники, партнери з інших міст України та польського Любліна.

Тема заявки Львова – Responsibility to Be («Відповідальність бути»). Ця концепція є результатом роботи всієї культурної спільноти. Вона акцентує на ролі культури у збереженні людяності в умовах криз і випробувань.

Зокрема, програма заявки включає платформи сучасного мистецтва, літератури, театру, музики, проєкти з міської інфраструктури, дослідження й освітні ініціативи. Особливу увагу приділено роботі з травмою, збереженню пам’яті про загиблих, фіксації злочинів війни, деколонізації та інклюзії.

У МКСК нагадали, що конкурс «Європейська столиця культури» заснований Європейським Союзом у 1985 році й щорічно відзначає міста, які демонструють видатний культурний потенціал. Титул не лише сприяє розвитку культури, але й приносить значні економічні та соціальні вигоди для міста-переможця.

Наступні два роки визначатимуть майбутнє Львова в цьому конкурсі. Восени 2025 року Єврокомісія оголосить переможця, який стане четвертою культурною столицею Європи серед країн-кандидатів після Нового Саду (Сербія, 2022), Бодо (Норвегія, 2024) та Скоп’є (Північна Македонія, 2028).

Читайте також: В’їзну вежу Галицького замку відкриють для туристів наступного року

Як повідомляв Укрінформ, у Львові завершили реставрацію ротонди на криниці в Бернардинському дворику, якій майже 300 років.



Джерело матеріала
loader