Поселення трипільської та скіфської культур на Львівщині: укладено охоронний договір на Городище літописного Пліснеська
Поселення трипільської та скіфської культур на Львівщині: укладено охоронний договір на Городище літописного Пліснеська

Поселення трипільської та скіфської культур на Львівщині: укладено охоронний договір на Городище літописного Пліснеська

Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".

Мова йде про пам’ятку археології національного значення VIII-XIII ст. – "Городище літописного міста Пліснеська", що є складовою частиною комплексу археологічних пам’яток історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" (Золочівський район) та унікальною пам’яткою ранньосередньовічної доби.

Спочатку жили трипільці, а потім скіфи

Багаторічні археологічні дослідження свідчать про те, що тут спочатку було поселення трипільської культури, а пізніше - поселення скіфського періоду.

Городище літописного Пліснеська є одне з найбільших давньоруських городищ за територією і складністю системи оборони, в якій вміло поєднувалися елементи природного рельєфу зі спорудженням штучних укріплень.

Встановлено, що об’єкт археології узято на державний облік постановою у 1965 році. З метою збереження та раціонального використання пам’ятки було створено комунальний заклад, який уповноважений, зокрема, здійснювати заходи щодо охорони і збереження об’єктів історико-культурного заповідника.

Унікальне місце позбавили правового захисту

Однак, впродовж 3 років з моменту затвердження меж і режиму використання території та зон охорони комплексу пам’яток історико-культурного заповідника, уповноважений орган не уклав охоронний договір з Департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.

У зв’язку із не укладенням охоронного договору, об’єкти, що знаходяться на території заповідника, фактично позбавлені належного правового захисту й перебувають під загрозою руйнування або спотворення.

Збереження об’єктів культурної спадщини, в тому числі пам’яток археології, є одним із пріоритетних завдань та обов’язків органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Виявлення та охорона об’єктів культурної спадщини становлять значний суспільний інтерес, оскільки це є важливим напрямком гуманітарної політики держави, де участь держави є найбільшою, а відповідальність – найвищою.

Вищевказані порушення стали приводом для пред’явлення прокурорами Золочівської окружної прокуратури відповідного позову до суду.

Під час розгляду позову, відповідачами у справі порушення пам'яткоохоронного законодавства усунені – укладено охоронний договір з Департаментом ЛОДА.

  • На Волині за городище Х-ХІІІ ст. та поселення доби неоліту вступилися прокурори 

 


Джерело матеріала
loader