Київська прокуратура судиться за визнання недійсним договору генпідряду на будівництво Подільського мосту через те, що його ціна за шість років зросла вдвічі — до 8,7 мільярда гривень — і продовжує зростати.
У квітні 2017 року міст оцінювався у понад 4,3 мільярда гривень. Протягом шести років Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд укладала з підрядником додаткові угоди. Збільшувався строк виконання та вартість. Наразі за договором сплачено понад 8,7 мільярда.
Загальний кошторис будівництва мосту з 2004 року до 2027-го, коли його планують завершити, сягає майже 20 мільярдів гривень, як порахував киянин Сергій Пасюта.
При цьому переможець тендеру узгоджував свої дії з іншим учасником, як встановив Антимонопольний комітет: учасники користувались однією IP-адресою та одним пристроєм, комунікували між собою, залучали одну й ту саму уповноважену особу.
Господарський суд Києва відкрив провадження у справі за позовом прокуратури, яка вимагає визнати недійсним договору генпідряду між Дирекцією будівництва шляхово-транспортних споруд та приватним товариством, що будує міст з 2017 року.
Будівництво Подільського мосту було затверджене КМДА ще в 1993 році. Процес неодноразово зупинявся і продовжувався. У 2017 році проєкт став об’єктом дослідження німецьких фахівців як приклад невдалого будівництва.
- #Подільский міст
- #Подільсько-Воскресенський міст
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті