У Туреччині фермер знайшов рідкісну мозаїку часів Римської імперії
У Туреччині фермер знайшов рідкісну мозаїку часів Римської імперії

У Туреччині фермер знайшов рідкісну мозаїку часів Римської імперії

У східній частині Туреччини фермер Мехмет Емін Суалп знайшов майже неушкоджену мозаїку часів Римської імперії. Така знахідка може бути першою такого зразка на території країни.

Фермер виявив мозаїку під час посадки фруктового саду в провінції Елязиг. Обʼєкт займає площу 84 квадратні метри й зображує сцени полювання: лев переслідує гірського козла, ведмідь женеться за оленем, а анатолійський леопард нападає на страуса. На мозаїці також зображені хорти, що оточують кабана, а поруч –прогулюються фазани, гуси та куріпки серед квітів і дерев. Археолог Емре Чаїр з місцевого музею наголосив, що ці сцени символізують колообіг природи.

“Ця мозаїка є першою у своєму роді, яка збереглася до наших днів — як загалом, так і з зображенням тварин. Можливо, в інших місцях Туреччини є більші мозаїки, але вони складаються з геометричних візерунків або міфологічних сюжетів”, — наголосив Чаїр.

На думку Чаїра, мозаїка є унікальною через свій сюжет. Подібні мозаїки у Туреччині зазвичай містять геометричні візерунки чи міфологічні сюжети.

Археологи припускають, що мозаїка була створена наприкінці III століття в римському поселенні неподалік сучасного села Салкая. Вона, ймовірно, прикрашала приймальню чи їдальню резиденції місцевого римського чиновника. Розкопки на території також виявили монети пізньоримського та ранньовізантійського періодів, що свідчить про активне використання місця понад 1600 років тому.



Джерело матеріала