На Волині археологи передали в музей понад 1600 знахідок, яким близько тисячі років
На Волині археологи передали в музей понад 1600 знахідок, яким близько тисячі років

На Волині археологи передали в музей понад 1600 знахідок, яким близько тисячі років

Про це повідомляє Суспільне, передає "Еспресо.Захід".

Керівник Волинської археологічної експедиції Віктор Баюк зазначив, що найдавніші артефакти датуються періодом з 9 до 14 століття.

Розкопки відбувалися на площі 1050 квадратних метрів в урочищі Апостольщина — це територія Окольного міста княжого Володимира. Їх проводила Волинська археологічна експедиція.

"Місце досліджень – територія в межах укріплень, в межах міських стін, і там був хороший комплекс, пов’язаний з житловою специфікою. Там були житлові споруди, господарські і ця територія сильно прив’язана до митної справи", — зазначив Віктор Баюк.

Що знайшли й передали 

На Волині археологи передали в музей понад 1600 знахідок, яким близько тисячі років - Фото 1

Серед знайденого — колекція товарних митних пломб "дорогочинського типу", яких нарахували майже 150 штук. Це найбільша колекція в Україні, і її можна інтерпретувати як імпортну.

Зі слів археолога Віктора Баюка, під час наукового опрацювання кожну знахідку фіксували в археологічній таблиці, для деяких експонатів проводили сканування.

"Знахідки фактично відображають усю матеріальну культуру столичного рівня. Адже Володимир — столичне місто Києво-Руської держави, відповідно і знахідки мають високий рівень", — сказав науковець.

Археологи знайшли також кераміку, скло, предмети з чорного та кольорових металів, прикраси, виготовлені з різних матеріалів, предмети культу та побуту.

Керівник Волинської археологічної експедиції розповів, що надзвичайно цікавим експонатом є ніж варяга орієнтовно 11 століття, аналогів якого в Україні немає.

"Тут в нас його копія, оригінал зданий вже до Володимирського історичного музею. Це ніж, вилитий повністю з бронзовим руків’ям. На ньому руни із лезом чорного металу. Знаємо по літописах, що син князя, який княжив у Володимирі, прибув у Володимир разом зі своєю охороною. Вони були варяги, датчани по сучасному, і цей ніж одному з таких людей належав", — сказав Віктор Баюк.

  • До слова, влітку на Рівненщині археологи розкопали споруду X століття.


Джерело матеріала
loader