Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Союзу українців Румунії (СУР).
«Під час цих заходів учні та вчителі перетворили свою любов до культури на данину генію Емінеску через мистецькі, літературні та освітні заходи, які об’єднали покоління в дусі захоплення та поваги до культурної спадщини», – повідомили в організації.
Так, у Восьмирічній школі Палтіну учні першого класу під керівництвом вчительки Елени-Елізабет Саучук створили діораму, натхненну віршем «Сонні пташки». 3D виставка, реалізована юними художниками, проілюструвала пейзажі Емінеску, виводячи на перший план їхній талант та уяву. Учні VIII класу, під керівництвом своєї вчительки Константіни Бурсук, взяли участь у мистецьких майстер-класах та створили колаж з пісень та поезії на віршах Емінеску.
Діти з Арджелської восьмирічної школи разом з вчителькою Чераселою Чорней вшанували творчість Емінеску декламацією віршів, висловлюючи вдячність за свою культурну спадщину. Восьмирічна школа м. Келінешть також організувала музичні події, натхненні віршами поета, під керівництвом вчительки Лоредани Миндриштяну.
Національний Коледж ім. Міхая Емінеску з Сучави відсвяткував навчальний день низкою заходів, до яких були залучені більшість вчителів: дебатний клуб, інсценізація поеми «Лучаферул», поетичні конкурси, «Караван Емінеску», «Думка про Емінеску» – відеоролик про школу, виставки художніх робіт, поетичні моменти.
У міжнародній науковій конференції «Мультидисциплінарний підхід до творчості Емінеску», 3-го видання, що відбулася в гібридному форматі (фізичному та онлайн) в Національному коледжі ім. Міхая Емінеску в Сучаві, організованій директором коледжу, проф. д-ром Сільвією-Коріною Нуцу, проф. Ралука Кирцу, проф. д-р Анка Горбань Кожокару та проф. Несуля Флорентіна, за участі представників Сучавського університету «Штефан чел Маре», Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Державного Університету Молдови.
До заходу також долучилися викладачі закладів-партнерів у різних освітніх проєктах між сучавським коледжем та українськими школами: Педагогічного коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Боянського Ліцею «Лідер», Димківського навчально-виховного комплексу.
«Заходи, організовані в Сучавському повіті, засвідчили повагу та захоплення творчістю Міхая Емінеску, просуваючи цінності румунської культури серед нових поколінь. Ці заходи були спрямовані на поглиблення знань про великого поета та виховання інтересу до літератури і мистецтва», – наголосили в СУР.
Нагадаємо, у місті Сігету Мармацієй, повіту Марамуреш відбувся 32-й Міжнародний фестиваль українських колядок і зимових обрядів, організований Марамуреською філію Союзу українців Румунії (СУР).
Фото: СУР