Музею у Варшаві передали однин з найцінніших рукописів Шопена
Музею у Варшаві передали однин з найцінніших рукописів Шопена

Музею у Варшаві передали однин з найцінніших рукописів Шопена

До Музею Фридерика Шопена у Варшаві передали рукопис композитора - фрагмент твору Ballada f-moll op. 52, який раніше зберігався у приватній колекції.

Про це повідомляє Польське радіо, передає Укрінформ.

Твір вважається вершиною баладного жанру і до сьогодні два неповні оригінали партитури цієї балади збереглися у бібліотеці в Оксфорді та у приватній колекції спадкоємців Рудольфа Ф. Калліра у Нью-Йорку.

Зазначається, що твір був написаний в 1842 році у найбільш плідний період в кар'єрі Шопена. Композитор підписав баладу до друку у трьох видавництвах, а після вирішив внести зміни, які вимагали повністю переписати партитуру.

«Оригінал композитор завжди надсилав для французького видання Моріса Шлезінгера, з яким товаришував. Відповідно через власну приязнь Шлезінгер надсилав Шопену підготовлені до друку партитури, аби уточнити його авторську фразу і внести якісь правки. Отож ми маємо справу з абсолютно унікальною ситуацією, коли Шопен, імовірно, вирішив внести зміни до вже готової версії. І ця зміна була настільки суттєвою, що йому довелося переписати весь твір», — розповів директор Національного Інституту Фридерика Шопена Артур Шкленер.

Десятиліттями рукопис залишався недоступним для дослідників і був відомий лише за чорно-білими фотографіями, зробленими в 1950-х роках.

Читайте також: Київська митниця передала до музею вилучену стародавню зброю

Наголошується, що рукописи композитора є одними з найцінніших серед колекціонерів у всьому світі. Можливість придбати їх трапляється вкрай рідко, йдеться у повідомленні. Перемовини про купівлю фрагмента цієї балади велися між інституціями Польщі і приватним колекціонером з 2021 року. Вартість придбання було вирішено не оприлюднювати.

Рукопис Ballad f-moll op. 52 буде доступний для перегляду до 26 січня в межах експозиції Музею Фридерика Шопена у Варшаві (з вівторка по неділю, з 10:00 до 18:00). Наступна нагода оглянути його буде на початку літа під час нової тимчасової виставки «Романтичне життя».

Як повідомляв Укрінформ, торік у грудні у Королівському замку у Варшаві відбулося відкриття експозиції картин з Національного музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків у Києві.

Фото з сайту polskieradio.pl



Джерело матеріала
loader